"Простір хоробрих": у Кропивницькому волонтерка відкрила громадський хаб [ Редагувати ]
У Кропивницькому волонтерка Яна Пшеніцина вже два роки очолює фонд допомоги "Полку імені князя Святослава Хороброго". Окрім того, жінка згуртувала кропивчан. І за підтримки грантових проєктів, відкрила громадський хаб "Простір хоробрих", де реалізують різні активності та волонтерські ініціативи. Про кропивницьких благодійників Олена Бринза розповість.
Це тримаю шеврон нашої військової частини 3-го полку ССО. Буде воно прикрашати стіну.
Цей подарунок від захисника волонтерка Яна Пшеніцина отримала на знак вдячності за надані дрони. Благодійний фонд "Полк Святослава Хороброго" вона очолила два роки тому. Мала на це й особисту мотивацію - її чоловік в ЗСУ. Зараз фонд допомагає підрозділам Сил Спеціальних Операцій.
Яна Пшеніцина, керівниця БФ "Полк Святослава Хороброго":
Саме зараз ми передаємо FPV-дрон "Хижак" 5 шт., вартістю 409 тисяч, у нас тут договори, видаткова, акти, тому що ми працюємо безготівкою, все по актах.
Позивний "Джокер", військовослужбовець:
Безпілотні системи - це найбільш гостра потреба, яка розповсюджується на передовій, це FPV-дрони, це розвідувальні крила, це бомпера-крила.
Яна Пшеніцина, керівниця БФ "Полк Святослава Хороброго":
Загалом наша допомога вже складає понад 100 млн гривень на підтримку військовослужбовців, переважно це безпілотні літальні апарати, засоби РЕБ, автівки.
Натомість хлопці дарують прапори, відпрацьовані тубуси, ящики з-під снарядів. Усе це прикрашає громадський хаб "Простір хоробрих". Проєкт Яна втілила в життя за підтримки однодумців та завдяки грантовій допомозі.
Яна Пшеніцина, керівниця БФ "Полк Святослава Хороброго":
Ми в цьому році відкрили "Простір хоробрих", в якому працюємо з ветеранами, з родинами військовослужбовців, надаємо юридичну, психологічну підтримку, навчаємо ветеранському підприємництву, працюємо з дітками, у нас тут і англійська безкоштовно, і малюємо, курси мистецтвознавства, різноманітні арттерапії, працюємо з глини, свічки варимо.
Такі активності допомогли об'єднати небайдужих кропивничан. Валентина Пастухова - дружина полеглого захисника Максима Пастухова. За два роки її родина задонатила на підтримку захисників майже три мільйони гривень.
Валентина Пастухова, вдова військовослужбовця:
Мені дає впевненість в майбутньому, от волонтерство - це допомога військовослужбовцям, тому що допомагаю захисникам я та моя донька, та ми разом з фондом допомагаємо, це дає разом віру, віру в перемогу, віру в наше майбутнє, тому що, якщо не ми, то хто?!
А Мар'яна у пам'ять про свого чоловіка Сергія Кощавського та усіх загиблих запропонувала у Кропивницькому акцію єдності, щоби щодня перекривати центр під час хвилини мовчання.
Мар'яна Кощавська, вдова військовослужбовця:
Спільно з Яною і з нашими дівчатами, які нас підтримали, це також дружини чинних, також і загиблих військових. Саме по хвилині мовчання має показувати нашу цілісність і єдність в тому, що ми дійсно цінуємо за те, що вони віддали життя за нашу незалежність.
Задонатити захисникам у "Просторі хоробрих" можна й чашкою кави. Адже тут працює соціальна кав'ярня - увесь прибуток йде на підтримку фонду. Про збори, звіти та ініціативи можна подивитися на офіційній сторінці у соцмережах.
Яна Пшеніцина, керівниця БФ "Полк Святослава Хороброго":
Усіх, хто допомагає чимось, їх можна вважати волонтером, і завжди я за те, коли вітають з днем волонтера, це можна вітати кожного українця, тому що кожен українець від маленького, пишучи листи військовослужбовцям, до найстарших людей, які перераховують частинку своєї пенсії, можуть вважатися волонтерами.
Тому "Дякую", що лунає у "Просторі хоробрих" від захисників, волонтери адресують кожному, хто долучається до зборів.