На Харківщині працюють аптеки на колесах [ Редагувати ]
Аптеки на колесах. Пересувні мобільні аптечні пункти на Харківщині привозять людям життєво необхідні ліки у прифронтові громади. Стаціонарних аптек у селах немає, тож для багатьох стареньких це чи не єдиний шанс придбати медикаменти, не виїжджаючи з села. Роботу одного з таких пересувних пунктів бачили наші кореспонденти.
Прикордонна Золочівська громада. У вихідний люди зранку йдуть до центру села чекати на приїзд мобільної аптеки. Мікроавтобус під’їжджає у призначений час.
Провізор дістає генератор і "Старлінк", бо в аптеці має бути світло і зв’язок. Налаштовує касу.
Люди вже шикуються у чергу з цілими списками необхідних препаратів.
Провізор одразу і продає, і консультує.
Аптека приїздить в село раз на тиждень. Люди не пропускають, бо для багатьох - це єдиний шанс купити ліки, тут немає стаціонарної аптеки, а до найближчого селища – понад 20 кілометрів.
Галина Субота, місцева жителька:
Реально зараз купити ліки - це треба виїжджати десь за межі села. Ну, в селах залишилися люди у віці, скажемо так. В деяких селах немає лікарів.
Насамперед люди беруть ліки, які треба приймати щодня.
Надія Шумейко, місцева жителька:
Леркамен купила, вальсакор купила, сінджарді куплю для себе. Цукровий діабет і тиск. Без аптеки ніяк.
А ще життєво необхідні препарати можна купити за програмою "Доступні ліки".
Марина Тесленко, директорка Центру первинної медичної допомоги Золочівської селищної ради:
Дає можливість у сільських закладах і взагалі в сільській місцевості отримувати ліки за програмою "Доступні ліки", і взагалі лікарські засоби й вироби медичного призначення, які людям потрібні. В селах взагалі ніколи не було стаціонарних аптечних пунктів. Люди задоволені, людям краще, нікуди не треба їхати, ні у Золочів, ні у Богодухів.
Асортимент мобільної аптеки не гірший ніж у стаціонарній.
Ольга Меліхова, кураторка Харківського регіону:
Він такий самий, тобто є рецептурні ліки, безрецептурні ліки, вітаміни, тонометри, глюкометри, але насамперед це програма "Доступні ліки". За програмою "Доступні ліки" ми вже відпустили близько 2 000 рецептів. Це тільки на Харківщині.
У разі повітряної тривоги у співробітників аптеки із собою бронежилети й каски.
Олег Комісаренко, фармацевт мобільної аптеки:
Якщо приліт, в нас він не буде працювати, ми людей будемо евакуйовувати в найближчі укриття і, напевно, будемо сидіти з ними. У багатьох поселеннях, в деяких є уже побудовані бункери спеціальні. Можна, якщо будуть обстріли, то, звісно, треба буде тікати туди.
Довго в одному місці аптекарі не затримуються. Їдуть далі. Бо за день потрібно об’їхати чотири прифронтових села.