Підірвався на боєприпасі, але повернувся до роботи: історія агронома [ Редагувати ]
У Запоріжжі головний агроном сільгосппідприємства на полі підірвався на ворожому боєприпасі. Отримав важкі поранення. Після лікування вирішив повернутися на роботу знов. Про те, як працюють аграрії на прифронтових територіях, дивіться у сюжеті Інни Гогой.
Хліб буде, даже єслі сюди добрива не приміняти, уже хліб буде.
Разом з керівником сільгосппідприємства Володимир перевіряє, як сходить на полях озима пшениця. На ланах Запорізької області він працює близько 40 років. Пройшов шлях від тракториста до головного агронома. Свою роботу любить за добрий колектив та можливість трудитися на рідній землі.
Володимир, головний агроном:
Найперше - це земля, є земля, на якій надо тут, щоб туди вкласти труд, зерно і получіть максимальний урожай.
У прифронтовій громаді, де живе та працює Володимир, вибухи чути постійно. На полях аграрії вже не раз знаходили ворожі боєприпаси. Попри небезпеку та обстріли, люди все одно працюють.
Володимир, головний агроном:
Ну все одно якось працюємо, стараємось берегтися, обстановка трошки накаляється, що, останавліваєм роботу, стараємся десь заховатися, ну, зберегти і людей, і техніку.
На підприємстві кажуть, аби захистити співробітників, проводять інструктажі з техніки безпеки та придбали деяке захисне спорядження. Утім, рятує воно не завжди.
Микола, керівник сільгосппідприємства:
Закупили ми і бронежилети, закупили і каски, і закупили малі РЕБи, які оповіщають про те, про наближення дронів, але були і підриви техніки, і розбиті вікна, і малі контузії на полях, і на касетах підривалися.
Минулої весни під час посівної підірвався на ворожому боєприпасі й Володимир.
Володимир, головний агроном:
Пройшов з механізатором туди ж на поле, знайшов, де там прорахував норму висіва, глибину посіву і все, потом йшли назад, я ішов попереду, він позаду, воно під ногами підірвалось.
Постраждали обидва співробітники. Головний агроном дістав травми кінцівок, тулуба і втратив око. Уламками посікло машину та розтрощило автомобільний ключ. Після реабілітації Володимир повернувся на роботу. Підприємство, де працює чоловік, неодноразово ставало ціллю для ворога.
Микола, керівник сільгосппідприємства:
Багато воронок, заліза рашистського налетіло так, що працювати дійсно тяжче і важче стало. Починаючи із КАБів, і "Гради", і касетні снаряди, до речі, можете подивитись, машина моя побита касетою, дрони щас літають.
Через інтенсивність обстрілів та мінну небезпеку тут не можуть обробити понад 500 гектарів полів. Збитки підприємства сягають трьох мільйонів гривень. Попри усі виклики, аграрії не збираються полишати справу свого життя. Та далекоглядних планів наразі не будують.
Микола, керівник сільгосппідприємства:
- Так хочеться, щоб оця пшениця, яка зараз гарно виглядає, щоб ми її зібрали. - Це озима? - Да, її ж влітку збирають, ну, отакі плани. А вообще плани в першу чергу, це зберегти господарство і щоб Господь зберіг людей, тому що це саме цінне.
Головного агронома за відданість своїй справі нагороджено Орденом за мужність. Сам Володимир каже, це відзнака всього колективу. Адже ризикуючи власним життям, запорізькі аграрії роблять все можливе, щоб посіяти й зібрати черговий врожай.