У Кропивницькому пройшов тренінг з мінної безпеки [ Редагувати ]
У Кропивницькому тренери з нетехнічного обстеження територій навчають волонтерів мінної безпеки. Навички стануть їм у пригоді під час поїздок на деокуповані території, де благодійники допомагають цивільному населенню. З початку повномасштабного вторгнення в Україні сталося майже 800 мінних інцидентів, через що загинуло триста тринадцять людей. Більше про правила мінної безпеки в сюжеті Олени Бринзи.
Іван Пишенін, фахівець з нетехнічного обстеження території:
Ми, перш за все, коли бачимо якийсь предмет, ми зупиняємось, щоб не натрапити, не наступити. Тільки потім ми робимо наступне правило, це подивитись навколо, щоб не було таких більше предметів. По своїх кроках відійти на безпечну відстань. Телефонуємо в службу 101 або 112.
Ці базові правила рятують життя, пояснюють тренери з нетехнічного розмінування територій. Їх нагадують волонтерам у Кропивницькому, які з гуманітарними місіями відвідують деокуповані території.
Юлія Бочарова-Туз, представниця донорської організації:
На мою думку, це дуже важливо для кожного мешканця, особливо для людей, які вимушено проживають тут і планують повертатись до своїх домівок, там небезпечні локації, тому вони мають бути пильними. Я вважаю, такі лекції та семінари мають проходити в кожній школі для того, щоб діти також розуміли цю небезпеку й уникали її.
На небезпечні знахідки на звільнених територіях можна натрапити будь-де: в покинутих будинках, у дворах чи вздовж доріг. Їх не завжди може розгледіти цивільна людина. Тому пересуватися, радять фахівці, необхідно лише розмінованими ділянками.
Володимир Окаєвич, заступник начальника частини піротехнічних робіт ГУ ДСНС України в Кіровоградській області:
Наша держава одна з самих забруднених і цьому немає ще ніякого кінця, тому десятки-десятки років буде актуальність.
Мінної безпеки безкоштовно навчають тренери за підтримки Норвезької організації, чиї фахівці працюють з жителями Сумської, Миколаївської та Херсонської областей.
Світлана Прокопенко, тренерка з мінної безпеки:
Зараз дуже багато фондів, волонтерів їздять по деокупованих містах, допомагають переселенцям, а також всім людям, які страждають і мають наслідки війни, для того, щоб навчити людей безпечній поведінці, перш за все.
Щоб люди по всій країні не втрачали пильності й засвоїли елементарні правила з мінної безпеки, такі тренінги планують проводити регулярно.