В амбулаторії на Київщині встановили сучасну електростанцію [ Редагувати ]
Енергоефективна модернізація. Амбулаторію на Київщині обладнали сонячною електростанцією в рамках проєкту МОЗу й Світового Банку. Це уже 5-й такий об'єкт в Україні. Чи може медзаклад забезпечити самотужки безперебійне живлення у зимові дні - дізнавалася Ярина Марків.
Ось тут у нас знаходиться середня сама станція та інвертори.
Азаров Олександр, директор ЦПМСД Боярської міської ради:
Ось ми зверху бачимо, це інвертори загальною потужністю 20 кіловатів. Це безпосередньо акумулятори, які будуть нам допомагати пережити наші блекаути.
Амбулаторія в Боярці, що на Київщині, енергонезалежна. Тут встановили сучасну фотовольтаїчну електростанцію, тобто сонячну панель, яка вже заощаджує витрати на електроенергію. А ще медзаклад обладнали мережевими та гібридними інверторами, акумуляторними батареями. Усе в межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров'я та Світового банку - Heal Ukraine.
Азаров Олександр, директор ЦПМСД Боярської міської ради:
Загальна потужність 15 кіловатів. Інвертор працює повністю автономно, ми можемо контролювати його діяльність за допомогою ноутбуку, програми.
Така установка забезпечує безперебійне живлення лабораторії та холодильного обладнання для зберігання вакцин. І автономну роботу медиків швидкої.
Голоско Наталія, головна медична сестра ЦПМСД:
Це дуже пріоритетне обладнання, яке має бути постійно під'єднане до системи електромережі. Тому що вакцина повинна зберігатися при конкретній температурі і ця температура має бути постійно в сталому режимі.
Тетяна Кочкова, в.о. міського голови м. Боярка:
Цей проєкт дуже важливий для нас, тому що це надання медичних послуг населенню. Тут працює пункт невідкладної медичної допомоги, який надає допомогу цілодобово, тут працює Call-центр лабораторії.
Центр медико-санітарної допомоги у Боярці надає медпослуги понад 30 тисячам пацієнтів з навколишніх громад.
Куркін Олександр, технічний радник групи впровадження проєкту:
У цьому об'єкті встановлено 15 кіловатів на станції. Для розуміння: вчора був сонячний день і 2 години з 11 по 13-ту ця система закривала 100 відсотків споживання цієї установи. Фактично це дозволить установі заощадити на оплаті за електричну енергію. Надлишок, як активний споживач, установа зможе вже продавати в мережу.
Проєкт Heal Ukraine мають реалізувати упродовж 4 років. Його мета - швидко відбудувати та стабілізувати медичну інфраструктуру в Україні.
Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України:
Усього в межах реалізації цього проєкту передбачалося на 1-му раунді 130 закладів медичної допомоги. У 18 областях країни. Станом на сьогодні вже 5 об'єктів завершено, це один з них, то ми сьогодні присутні. Можемо побачити, що таке обладнання працює. В усіх інших областях уже здійснена вся необхідна підготовча робота.
У рамках спільних проєктів МОЗу і Світового банку, центрам ПМСД по всій території України у 2024 році передано 75 електроавтомобілів та 175 позашляховиків для надання меддопомоги у віддалених населених пунктах.