Евакуація під обстрілами: як рятують людей у Покровську [ Редагувати ]
Покровськ нині нагадує місто-привид, там постійно лунають вибухи, просто по житлових будівлях прилітають ворожі КАБи й міни. Але там і досі залишаються цивільні. Наша колега, воєнна журналістка Оксана Йоханнессон, зараз працює у Покровську з екіпажем евакуаційної групи "Білий янгол". Далі в ефірі її ексклюзивні кадри про порятунок дітей та їхніх батьків з прифронтового міста.
Оксана Йоханнессон, воєнна журналістка:
Ми сьогодні виїхали дуже рано, і зараз просуваємося ось в такому бусі.
- Прошу вас, будь ласка, ми зберемося і самі поїдемо. – Скільки йому? – Рік. - Юлю, ми сюди їхали, дрони літають постійно. - Цей район криють авіабомбами, тому ми сюди й приїхали, поки є можливість. - Ми поїдемо самі. - Ви не зможете, сюди через 3 дні вже ніхто не буде їхати, можливо. - Вас на вулиці ніхто не покине, я вам слово даю. У вас буде виплата 10800. На вас і на чоловіка, у вас буде чиста домівка, шелтер в безпечному місці. Ми вам допоможемо, не хвилюйтеся. Подумайте про себе і свою дитину.
Дмитро Тимошенко, начальник служби у справах дітей Покровського районного управління поліції:
Коли ми розуміємо, що дійсно всіх дітей було евакуйовано або з батьками, або з іншими родичами. Тобто ми розуміємо, що в даному населеному пункті дітей немає, тоді ми припиняємо евакуацію.
Генннадій Юдін, керівник спеціальної евакуаційної групи "Білий Янгол":
Пізніше людей направляють на Павлоград, де надають їм усю необхідну допомогу. Це і психологічна допомога, матеріальна допомога. Це від волонтерських організацій кошти в розмірі 10 800 грн на кожну особу. Також надається гігієнічний набір, продукти харчування. І після цього, після оформлення усіх документів, надається безплатний потяг. Зараз приймальна сторона - це Івано-Франківська область.
- Де ваша внучка? – Не знаю.
За адресою їх немає, мати з дитиною десь виїхали - кажуть бабуся, тато, але ми переконали батька, зараз він покаже, де ховаються мати з дитиною.
У нас є аналізатор дронів, який нам повідомляє, що біля нас знаходиться дрон. Ми його включаємо. І далі він буде видавати сигнал, якщо полює за нами дрон.
Зараз у нас повідомлення, що 4 дрони на відстані менше кілометра за нами ганяються
- Закінчиться погано. Ти чого тут, вагітна, сидиш? – А де мені сидіти? – Якщо ти вагітна… - Я знаю, що мені треба виїхати. – Олю, збирайтеся. – Так, виїжджати буду. – 5 хвилин, Ольго, збираймося. – Іди одягайся, Віко. – Я виїжджати не буду! – Чого? – Не хочу!
Оксана Йоханнессон - воєнна журналістка:
Геннадій з поліцейським спілкуються з жінкою, вона вагітна, в будівлі 3 дитини, та дівчинка, про яку бабуся сказала, що вона виїхала, але вона не виїхала, перебуває у подруги, зараз ведуться активні перемовини.
Геннадій Юдін - керівник спеціальної евакуаційної групи "Білий Янгол":
Зараз по області у нас 25 поліцейських, які виконують функції й "Білих Янголів", евакують людей, надають першу медичну допомогу і доставляють гуманітарний вантаж.
Сьогодні у нас, з моменту початку нашої роботи, вивезено близько 10 000 людей, дітей, близько 1300 дітей на сьогодні у нас евакуйовано.
Оксана Йоханнессон - воєнна журналістка:
Вже виїжджали з Покровська, і дорога, де ми проїжджали 2 години тому – приліт, скоріш за все міна, пів години тому, нам розповідає жіночка, цього не було. Тут влучання і там на початку дороги теж велике влучання, 2 поспіль. Так змінюється ситуація.
Я провела цілий день з "Білими Янголами", вся команда, ми виїхали о пів на восьму ранку, тільки зараз виїжджаємо з Покровська, день був дуже насичений, багато всього зроблено.
Геннадій Юдін - керівник спеціальної евакуаційної групи "Білий Янгол":
Працювали в населених пунктах біля лінії зіткнення, буквально 5-4 км до фронту, ми знайшли родину, 2 родини, переконали, умовили виїхати у безпечне місце. Ми домовились, що їх приймуть, і надалі вони будуть у безпеці.