Учні працюють зі зброєю: на Одещині "Захист України" викладають по-новому [ Редагувати ]
Шкільний предмет "Захист України", починаючи з минулого року, викладають за оновленою програмою. Вона передбачає збільшення практичних вправ. І саме для цього у навчальних закладах створюють сучасні осередки з усім необхідним обладнанням. Такі центри вже відкрили в Одесі. Як тамтешні учні старших класів набувають нових навичок - дивіться у наступному матеріалі.
Взвод, струнко! Пане капітане, шістдесят четвертий взвод до уроку "Захисту України" вишукувано!
Урок "Захист України" у цьому одеському ліцеї починається з виконання державного гімну, а далі - практика. Нова програма складається з кількох модулів. Один із них - стрілецька й тактична підготовка. Для цього тут є макети пістолетів, гвинтівок, автоматів, сучасне бойове спорядження та інтерактивний тир.
Вперед! Коліно! Працюємо! Контакт! Добре!
Учні вчаться швидко заряджати зброю, стріляти з різних положень тіла та рухатися у групі бійців, прикриваючи пораненого.
В’ячеслав Жуков, учень ліцею:
Неодмінно я можу сказати, що найскладніше - це виконувати це все в динаміці, адже коли ти дивишся, воно все здається легким, всього лише декілька рухів, може, з коліна, плюс ти чуєш всі команди, але тоді, коли тобі треба все це скласти в голові і зробити одночасно, то виникають труднощі.
Потому домедична допомога в умовах бойових дій. Ліцеїсти знайомляться з різними видами кровотечі, практикуються накладати турнікети. А на спеціальних манекенах, дорослого, підлітка й дитини, відпрацьовують серцево-легеневу реанімацію.
Микита Павліченко, учень ліцею:
Найголовніше, як я вважаю, це визначити: хто саме перед тобою, бо якщо ти зробиш, наприклад, підлітку так як дорослому, то ти зламаєш йому усі ребра, ти зламаєш йому усе, що тут є, теж саме і з дитиною: якщо ти зробиш дитині так само як підлітку - ти зламаєш їй абсолютно все, всю грудну клітину.
Як правильно надавати допомогу, показує вчитель. Він - ветеран російсько-української війни. Приміром, зараз розповідає про поширені помилки під час штучної вентиляції легень.
Якщо ми робимо неправильно, вони не будуть у нас працювати! Нам треба закинути голову, бачите, так: тоді вони працюють правильно.
Манекени ще й інтерактивні: приєднані до спеціального мобільного застосунку, який демонструє, чи правильно учні виконують ту чи іншу вправу.
Олег Денисов, вчитель предмету "Захист України":
Тобто ми накладаємо, наприклад, манекен, який під’єднається до спеціального обладнання, подаючи штучну кров, і учень уже бачить, що є кров, як правильно зупинити її, накласти турнікет, надати, наприклад, тампонаду - таким чином вони постійно знаходяться в бойовій обстановці, вони знають, як робити. Я вважаю, що краще вони тут будуть робити, ніж в реальному житті.
Викладач постійно моделює різні екстремальні ситуації, які можуть виникнути і на полі бою, і в цивільному житті. Робить це зненацька, аби вихованці вміли раціонально поводитися у стресових обставинах.
Оглянь його! Граната! Небезпека! Молодці!
Назар Довбня, учень ліцею:
Ну, наш вчитель любить робити нам ситуації кожен урок: то гранату якусь кине під ноги, то турнікет -скаже, що поранення на якійсь нозі чи руці, тому так: потрібно швидко реагувати.
Окремо вивчають різні типи костюмів хімічного захисту, протигазів, як їх правильно надягати та користуватися. А ще опановують керування дронами: адже без цього напрямку вже неможливо уявити військову підготовку.
Єва Аляб’єва, учениця ліцею:
На мою думку, і чоловіки, і жінки мають однаково опанувати ці навички, тому що в нашій країні зараз іде війна і ми не знаємо, що може статися у будь-яку секунду.
Сам викладач каже: такі уроки стали більше нагадувати тренінги. Адже в оновленій програмі "Захисту України" увага приділяється практичним відпрацюванням. І що важливо - роботі у команді.
Олег Денисов, вчитель предмету "Захист України":
Тут вони в першу чергу навчаються бути комунікабельними, критично мислити, подалі вони розкривають свої лідерські якості, вони розуміють, що вони в майбутньому можуть відповідати за окремих людей, а якщо вони відповідають за окремих людей - вони відповідають за чиєсь життя.
В Одесі відкрито вже вісім таких осередків із відповідним сучасним обладнанням. Незабаром таке спорядження отримають й інші школи міста.