У Кропивницькому жінка залишила немовля в пологовому будинку [ Редагувати ]
Від дев'яти немовлят відмовилися біологічні батьки протягом минулого року у Кропивницькому. Усіх залишили у пологових будинках міста одразу після народження. Однак у соціальних службах запевняють: у таких дітей високі шанси потрапити в добрі родини. Більше розповість Олена Бринза.
Цю одномісячну дівчинку у міському пологовому будинку Кропивницького біологічна мати залишила одразу після народження. Нині її доглядають медсестри відділення.
Ірина Самойленко, завідувачка відділення постнатальної реабілітації та виходжування новонароджених Кропивницького міського пологового будинку:
Такі дітки поступають до нас з відділення новонароджених, коли ми вже знаємо, що мама не хоче забирати або відмовляється, вже наші медсестри, медичні працівники доглядають, годують, піклуються про цю дитинку, лікарі оглядають, якщо є патологічні стани, це все лікуємо.
Немовлята, від яких відмовляються мами, перебувають у пологовому будинку протягом двох місяців. За цей час біологічні батьки ще можуть змінити своє рішення і забрати дитину.
Тамара Грач, заступниця медичного директора Кропивницького міського пологового будинку:
Починаючи з пологового залу, якщо мати відмовляється брать дитинку, її не викладають на матір, не прикладають перше грудне вигодовування там же в родильному залі і ми зразу з моменту народження ізолюємо. Протягом двох місяців ми зразу, якщо жінка зразу пише заяву про відмову від дитини, складається акт в присутності поліції, дитячої поліції, складається акт про покинуту дитину.
Далі соціальні служби забирають малюків та знаходять їм тимчасову домівку до усиновлення. У мерії запевняють: саме діти до року мають найвищі шанси на повноцінну родину.
Тетяна Тимоховська, начальниця управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради:
Дитина може бути тимчасово влаштована в патронатну сім'ю, прийомну сім'ю, а також будинок сімейного типу до проходження процедури усиновлення. Загалом дітки новонароджені потрапляють під усиновлення з такими рідкими виключеннями, це вже через стан здоров'я, дійсно є складнощі зі станом здоров'я, які складно лікувати, то тоді кандидати відмовляються.
Минулого року в пологових будинках Кропивницького біологічні батьки залишили дев'ять немовлят. Семеро з них вже в обіймах нових мамусь і татусів. Ще двоє в процесі усиновлення.
Тетяна Тимоховська, начальниця управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради:
Черга існує, черга більша, ніж народжується дітей, тому це дуже добре, що суспільство добре налаштоване на усиновлення новонароджених, але бажано, щоб наші громадяни хотіли б усиновлювати і дітей старшого віку, оскільки саме це є проблемою.
У міському пологовому будинку Кропивницького також діє вікно життя.
Тамара Грач, заступниця медичного директора Кропивницького міського пологового будинку:
Беруть ручку на себе і кладуть дитинку, там є утеплене місце і кладуть дитинку, через 30 секунд спрацьовує сирена. Це набагато краще, зберігається життя дитинки і є перспектива, що може попасти в гарну сім'ю.
Якщо за місяць жінка, яка лишає дитину, не виявить бажання її забрати, їй шукатимуть нову сім'ю.