"Шлях чемпіонів": в Україні запроваджують шкільні класи з профільним спортом [ Редагувати ]
Шкільний клас із профільною спортивною дисципліною. В Україні набирає обертів мультиспортивна ініціатива "Шлях чемпіонів". Поки що це лише пілотний проєкт. За його умовами, в навчальних закладах мають намір створювати класи, в яких професійні заняття спортом поєднуватимуть з освітньою програмою. Як проходитимуть такі заняття та яка мета проєкту? На одному з ознайомчих тренувань побувала наша знімальна група.
Коліна трохи в сторону, дивишся туди прямо, виходиш туди до пояса і стрибочок.
Михайло навчає учнів Бучанського ліцею правильно тримати штангу, ділиться іншими секретами важкої атлетики. Професійний спортсмен наголошує: починати працювати з гирями та гантелями ніколи не пізно.
Михайло Студенецький, тренер із важкої атлетики:
Навіть малі діти, наприклад, семи років. У нас є такі малі палички, вони важать до кілограма. Вони починають з нею той же ривок, той же поштовх просто, щоб напрацьовувати цей рух, а потім він стає крепший і починаємо додавати вагу.
Тренер пояснює: аби зацікавити ще зовсім юних спортсменів, проводить уроки фізвиховання здебільшого в ігровій формі. І такий підхід дає свої результати.
Ксенія Жаворонок, школярка:
Мені сподобалось, але це був мій другий раз. Завжди бігаємо, пригаємо та піднімаємо штангу, це допомагає відволіктися.
Мілана Мигаль, школярка:
Тут прям штангу піднімаємо, якісь ігрові вправи цікаві. Мені також дуже подобається, коли тренер каже треба те робити, і каже, що це неправильно, давай заново. З таким позитивом, можна сказати. Атмосфера приємна така.
Тренування з конкретних видів спорту у навчальних закладах планують впроваджувати на постійній основі в рамках державного проєкту "Шлях чемпіонів". За умовами пілотної мультиспортивної ініціативи - у школах створюватимуть профільні класи. Основна мета - поповнити олімпійський спортивний резерв.
Ігор Малинський, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області:
Вчитель фізкультури й тренер будуть проводити заняття ранкові та вечірні з виду спорту. Тобто класи можуть бути як з ігровим направленням, так і з направленням єдиноборств. Діти, які займаються на уроці фізичною культурою, він відрізняється тим, що це спеціалізовано і в більш такому вільному проведенні із професійними спортсменами.
Також у проєкту ще одне стратегічне завдання - спонукати молодь повертатися в Україну з евакуації.
Дарина Гончарова, тренерка із важкої атлетики:
Через повномасштабну війну багато спортсменів виїхало, і тому це дуже велика можливість для того, щоб діти кудись далі рухались. Дитина може займатися, через деякий час навіть потрапити в збірну, якщо в неї будуть хороші результати, але це спільна робота тренера, батьків і самого спортсмена.
Проєкт "Шлях чемпіонів" впроваджують за підтримки Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету України та спортивних федерацій. Створити спеціалізовані класи радять за бажанням дітей, їхніх батьків та згодою керівництва навчальних закладів. У кожному з них можуть самі обрати для себе оптимальний курс та поєднати його з основною освітньою програмою.
Лариса Сторожик, директорка Бучанського ліцею №9:
Для дітей потрібна увага, розмова, щось нове, щоб їх відволікти від соцмереж, якихось комп’ютерних ігор, що є ще й таке, варто спробувати і спорт - це завжди на краще, на здоров’я, на майбутнє.
До пілотного проєкту "Шлях чемпіонів" уже долучилося багато навчальних закладів у різних регіонах України. Утім, кількість шкіл-учасниць у майбутньому планують суттєво збільшувати.