На Закарпатті стартували 30 тренінгів для жінок і дівчат [ Редагувати ]
Побутова, інформаційна, психологічна та медична безпека, а ще ази самооборони. 30 безкоштовних занять від фахових лекторів пропонують відвідати закарпатським жінкам. В області стартувала "Школа безпеки для жінок та дівчат 2.0". Це ініціатива громадських активістів, яка минулого року набула шаленої популярності. Тому організатори вирішили шукати спонсорів, аби продовжити проєкт і цьогоріч. Перші заняття вже стартували, мої колеги бачили.
Тренерка бойових мистецтв Ірина Годинець показує базові випади самозахисту. На уроці зі своїми ученицями відпрацьовують удари ногами.
Цього року в Ужгороді це вже друге тренування у рамках "Школи безпеки для жінок та дівчат 2.0".
Ірина Годинець, тренерка:
Це звичайні прийоми з ударної техніки та техніки боротьби, хоча моя рекомендація не доводити махач на вулиці до боротьби, тобто в основному це удари. Потрібно розуміти, коли їх наносити й куди.
Навчитися захищати себе, почуватися впевнено та бути готовими до викликів життя - саме по це прийшла Людмила. Вважає: таке у воєнний час повинен вміти кожен.
Людмила Власенко, жителька Ужгорода:
Якщо по самообороні ти 2-3 прийоми знаєш, то ти уже більше себе відчуваєш захищенішим.
Саме уроки самооборони – найпопулярніші у програмі школи. Та, окрім цього, у проєкті навчають жінок і основам медичної, побутової, психологічної та інформаційної безпеки. Євгенія читає лекції з кіберзахисту.
Євгенія Гайович, начальниця відділу електронного навчання Центру інформаційних технологій УжНУ:
Дівчата, жінки спробували себе і в ролі хакерів, і в ролі тих, хто захищається, ми працювали над фішинговими листами, ми працювали над соціальними мережами, вчилися будувати правильно складні паролі.
Проєкт "Школа безпеки 2.0" - це продовження ініціативи, яку запровадили громадські активісти за підтримки уряду Великої Британії ще у листопаді 2023.
Ганна Мелеганич, голова ГО "Мегасоціум":
Це ініціатива, вже яка не вперше в Ужгороді реалізовується, тому власне і називається 2.0, вона спрямована на те, щоб допомогти жінкам, дівчатам ідентифікувати ті загрози й проблеми у сьогоденні в умовах війни, і дати можливості дати відповіді на ці виклики. Приходять абсолютно різні жінки різної освіти, різного віку, різної фізичної комплектації.
Торік школу відвідало понад 120 учасниць. Через те, що заявки надходили й після завершення проєкту, його пролонгували. Розширили також і географію занять.
Маріанна Колодій, голова секретаріату Коаліції 1325-Закарпаття:
Зараз ми охоплюємо всю Закарпатську область, тому що, як показала перша школа – попит неймовірний. Якщо відверто, то ми не можемо задовольнити всі заявки жінок, які звертаються у школу.
На кожну з учасниць чекає 30 тренінгів безкоштовно. Жінки й дівчата можуть вибрати для себе найактуальніші теми. Професійні лектори навчатимуть їх стійкості протягом пів року.
Катерина Кашкова – жителька м. Ужгорода:
У воєнний час, я думаю, краще знати, як себе захистити, знати, як у критичних ситуаціях ти мусиш поводитися із фізичного боку, з психологічного.