У Черкасах відкрили кризовий центр для постраждалих від насильства [ Редагувати ]
Муніципальний кризовий притулок відкрили у Черкасах. Цей простір має стати прихистком для осіб, які постраждали від домашнього насилля. Осередок працюватиме безкоштовно, ще і як денний центр соціально-психологічної допомоги. Про враження людей, кому така ініціатива врятувала життя - наш наступний сюжет.
Марина трохи ніяковіє в присутності преси, тому просить приховати її обличчя і змінити голос. Тривалий час вона перебувала в аб'юзивних стосунках із чоловіком. Не мала підтримки в житті й від найдорожчої людини - мами, лише образи та звинувачення. Зізнається, що від такого постійного цькування з'являлися страшні думки
Марина, відвідувачка кризового центру:
Він випивав, завів коханку, принижував мене, бив при дитині, тверезий таке, не таке, а вип'є... У моїй ситуації хотілось накласти на себе руки, тут до такого ніколи не дійде, тут підтримують, покажуть путь, куди можеш піти, і станеш людиною нормально, адекватною.
В особливо кризовий момент Марина вирішила звернутися по допомогу до цього центру. Тут отримала й психологічну підтримку, і всі необхідні консультації. Тепер вибудовує життя наново, без токсичного оточення. І це головне завдання фахівців допомогти людині повірити в себе й підтримати на шляху до змін.
Ірина Черненко, психолог денного центру:
Повернення впевненості, відновлення самооцінки, часто жінки бояться брати відповідальність за свої рішення, сумніваються, під постійним психологічним тиском у них з'являються сумніви в діях і в тому, що це вона не така як потрібно.
Керівниця кризового центру показує як облаштований притулок для осіб, які постраждали від домашнього насилля. Він займає окремий поверх, де розташовані 13 кімнат, кухня та ігрова для дітей. Тут безкоштовно проконсультують і юрист, і психолог, нададуть і соціальний супровід. І що важливо, потерпілі матимуть можливість тимчасово пожити у цьому безпечному просторі.
Людмила Савранська, директорка черкаського міського центру соціальних служб:
Перше що необхідно для постраждалих - безпечне місце перебування, потім вже решта необхідних послуг Денний центр відкритий для всіх жителів Черкас для надання будь-якої інформаційної послуги, і допомоги, і психологічної підтримки.
Проєкт реалізували за сприяння Міністерства соціальної політики України та завдяки міжнародній фінансовій підтримці. Лише минулого року понад півтисячі людей отримали допомогу спеціалістів цього центру. І щороку кількість звернень щодо домашнього насильства зростає, тому жертви мають знати місця, де вони будуть у безпеці.