Четверо людей загинули: черкаські рятувальники попереджають про небезпеку на водоймах [ Редагувати ]
Цьогоріч на Черкащині сталося вже 11 пригод на водоймах. Четверо людей загинуло, 16 - вдалося врятувати. Найбільше ризикують любителі зимової риболовлі. Тому нині разом із ними на лід вийшли й рятувальники. Про що розповідали рибалкам та як ті реагували на поради - бачила Ірина Васюра.
Тарань, можна солить до пива, але мало.
Валерій хвалиться уловом. Рибу дбайливо складає в окремий пакет. Окрім вудок та приманок, із собою має ще й атрибути для безпечної зимової риболовлі.
Валерій Надточій, рибалка:
Вірьовка і два гвозді здорових, єслі шо, і то це вже весною як рихлий лід, а щас він навіть буде гнуться і не провалиться, а зімой як він підтає, стає рихлий, ідеш, бух і всьо, клішнею вдарив, якщо за раз не пробивається, то значить можна йти.
Андрій теж не з чуток знає, якою небезпечною може бути риболовля. У свої 68, розповідає, гарно засвоїв головні правила, що збережуть життя.
Андрій Тесля, рибалка:
Усім страшнувато, але ж я бачу, шоб в кучі не сиділи, а вірьовка в рюкзаку в мене є, якшо шо, кидать людині чи мені.
З морозами на кригу вийшли не лише вудкарі, а й рятувальники - для профілактики.
Ви ж знаєте, на лід можна виходити 7 сантиметрів, відстань від найближчого риболова 5 метрів і самі на лід не виходимо, бо як провалитесь, то щоб хтось міг врятувати або викликати рятувальну службу.
Владислав Сидоренко, рятувальник:
Реагують люди по-різному, хто сприймає, хто не сприймає, а взагалі позитивно. Ціна одна - провалився під лід і може не бути кому рятувати.
Цього року лише на Черкащині сталося 11 пригод на водоймах. Загинуло 4 людей, 16 урятували. Причини трагедій незмінні - необачність та ігнорування правил безпеки.
Юлія Норовкова, речниця ДСНС України у Черкаській області:
Вихід на тонкий лід, биття лунок одна біля одної, перебування один біля одного, рибалка біля течії, рибалка біля промоїн, там, де лід тонший, ніж здається насправді.
Також не варто зловживати алкоголем. Адже за будь-якої погоди - це на водоймах додатковий чинник ризику. І заперечує мету, з якою рибалки виходять на лід.