Грип та ГРВІ на Черкащині: кількість хворих та шпиталізованих зростає [ Редагувати ]
Черкащина на порозі епідемії. За останній тиждень в області кількість хворих на ГРВІ зросла на третину. Найпоширеніші серед вірусів - ковід та грип типу А. Обидва сприяють стрімкому розвитку пневмонії. Серед недужих - більшість діти віком від року до 15. Через це вже сьогодні збирається комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоби запровадити суворіші протиепідемічні заходи у самих Черкасах та області.
Немов вулик гуде диспетчерська Черкаського обласного центру екстреної допомоги. Дзвінки тут не змовкають.
- Немає вільних машин? - Ні, немає.
Пані Лариса показує мапу викликів по області. Жодної вільної бригади - всі в роботі. І з таким навантаженням екстренка працює вже понад тиждень. Бо стрімко побільшало хворих на ГРВІ.
Лариса Городнича, старша фельдшерка диспетчерського управління Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Є такі моменти, де виклики не такі екстрені, критичні, то ми даємо рекомендації, просимо людей почекати, але обов'язково до них їдемо.
Робота в медиків буквально нон-стоп. Цього понеділка Черкащина перевищила епідпоріг вже на 38 відсотків.
Ігор Фесун, директор Черкаського обласного центру екстреної допомоги:
Через недільку буде дуже важко, тому що 30 відсотків за неділю збільшення - це багато.
На вулиці різко похолодало і пацієнтів одразу додалося. Найбільше випадків пов'язаних із грипом типу А та ковідом. Страждають від вірусів передусім діти.
Температура була більше тижня і от так, то спадає, то підіймається.
Так Оксана описує стан своєї п'ятирічної донечки Катрусі. Вона потрапила до дитячої лікарні із підозрою на пневмонію. Дівчинці вже ліпше, її скоро випишуть. Вільних місць в лікарні просто немає.
Оксана, мама пацієнтки:
Зараз дуже багато. Всі ходять, кашляють, чутно в коридорі, як дітки кашляють. Такий період, мабуть, зараз.
Нічого дивного в рості захворюваності на ГРВІ лікарі не бачать, адже це сезонне явище. Та от те, що найбільше від вірусів страждатимуть діти, спрогнозувати об'єктивно не могли. Адже віруси як звичайного грипу, так і ковіду постійно мутують і цьогоріч вдарили саме по малечі.
Сергій Носенко, завідувач відділення екстреної медичної допомоги Черкаської обласної дитячої лікарні:
На жаль, не поодинокі випадки повторного зараження дітей протягом місяця, протягом тижня-двох. Тому що, перехворівши на грип типу А, немає гарантії, що дитина через тиждень не підчепить ковід-19 або РСВ-вірус, і таких випадків багато. Я вважаю, що передумови для введення карантину вже є, тому що дивлячись по своєму відділенню в нас вільних місць немає просто.
Сьогодні обласна комісія з надзвичайних ситуацій вирішуватиме, чи запроваджувати на Черкащині жорсткіші протиепідемічні заходи, такі як карантин в школах та масковий режим. Поки ж медики радять людям вакцинуватися, щоб вберегти і дітей, і себе.