Унікальна розробка: українські бронежилети забезпечують захист нового рівня [ Редагувати ]
Українські зброярі налагодили виробництво максимально ефективних систем індивідуального захисту бійця. Бронежилети, які створюють із сучасних високоякісних полімерів, але без надлишкової ваги. Зручні, а головно актуальні для сучасного характеру бойових дій. І через це вони кращі за найдорожчі іноземні бронежилети. Чому? Дивіться в сюжеті Руслана Смєщука.
Бойове навчання на одному з полігонів. Вогнева група відпрацьовує прохід по ворожому окопу.
На бійцях українські бронесистеми "Балістика". Індивідуальний захист, який розробили вже в умовах нашої війни, з опорою на реальний досвід та специфіку бойових дій в Україні. Ці бронежилети кращі за іноземні.
Дмитро Ярмолюк, представник українського виробника "Балістика":
Основним елементом, що вражає, для наших бійців є уламки. Американці, наприклад, в основному використовують плитоноски захист так званої альфа-зони - і не використовують додатковий захист від уламків. А на практиці цієї війни варто бути захищеним максимально саме від уламків. Не тільки передня та задня плита, а і боки, захист бічної проєкції, фартух - захист живота, шолом і так далі.
Наразі до дев'яноста відсотків всіх уражень та поранень - це уламки від снарядів, мін, гранат та скидів з дронів. Часто не дуже великих, але небезпечних. Українські зброярі враховують цей досвід.
Олексій Попов, інструктор точної стрільби:
Увага до деталей - вона найголовніша і це дуже принципово. От, наприклад, це що? Це спеціальна накладка-сідушка. Ви вішаєте її позаду на РПС і якщо вам треба сісти, то ви не сидите на холодному. Але основна фішка в тому, що тут всередині знаходиться бронепакет. Тобто воно збільшує вашу проєкцію захисту. Оце сумка-напашник дуже зручна, але в середині бронепакет. Він теж збільшує захист, може, тут не дуже потрібен, бо є фартух, але важлива увага до таких деталей.
Дмитро Ярмолюк, представник українського виробника "Балістика":
Ми як виробник постійно аналізуємо досвід і випускаючи бронежилет, він не є фінальною версією. Наші бійці завжди дають нам фідбек щодо нашого спорядження, і воно стає все кращим і кращим - покращуємо все, до чого можемо дотягнутися. У цьому бронежилеті їх були десятки, це дуже мілкі моменти, десь варто по-іншому пришити, використати більший трос, щоб він був надійний.
Захист роблять з тих матеріалів, що й, наприклад, американські чи британські бронесистеми. Сучасні, легкі та міцні полімери. Намагаються закрити всі критичні зони і якомога більше. Але без кратного збільшення ваги. Конструктори - люди з бойовим досвідом. Тож розуміють, що саме потрібно воїну.
Олексій Попов, інструктор точної стрільби:
Зараз мода на шоломи без захисту вух, але я б сказав, що це не досить правильно, бо чим більше площа захисту, тим краще. І про це ідуть дискусії, але мало хто піднімає питання про захист потилиці. Бо як ви навіть рукою проведете, ви зрозумієте, наскільки це тендітна частина вашого тіла. Близький приліт і вас може контузити або осколки, тому що оцей захист не завжди може спрацювати відповідно до кута вашої голови. А вона прилягає і закриває. Це досить цікава річ, я вам цілком серйозно кажу.
Українські зброярі інтегрують у свої бронесистеми передові іноземні досягнення. Наприклад, модуль розвантаження допомагає розподілити вагу броні з плечей на стегна та зону ременя.
Дмитро Ярмолюк, представник українського виробника "Балістика":
Вага бронежилета - приблизно 13 кг. Цей бронежилет повністю знаходиться у мене на плечах, сюди не залізе рука - вся вага бронежилета на моїх плечах. Але просто приєднуючи бронежилет до оцього модуля на РПС - бронежилет наді мною злітає. Сюди спокійно залазить рука, тобто частина ваги просто переноситься на мій тазобедрений пояс. І це сильно розвантажує плечі, бо вони нам потрібні для оперування зі зброєю та рухів.
Крім того, є броня, створена для жінок.
Олексій Попов, інструктор точної стрільби:
Важливо, що весь цей захист, оце бронежилет - є плитоноски. А компанія "Балістика" також думає про військовослужбовців-жінок. Є в них спеціальні бронежилети, зараз це плитоноски для жінок. Тому що вони мають певну анатомічну специфіку. Тому що в армії у нас воюють не тільки хлопці, дівчат там багато. Можливо, я помиляюсь, але відсотків 10, а то й більше
Українські конструктори та виробники броні постійно підтримують зв'язок з армійцями, які користуються їхніми системами на передовій. Це дозволяє вдосконалювати захисне спорядження та оптимізувати захист.