Захист права на фронті: як працівники Мін'юсту борються в умовах війни [ Редагувати ]
Фіксація злочинів, порятунок документів - такі обов'язки у працівників Міністерства юстиції в умовах війни. Втім, у реальності вони значно ширші. Близько семисот співробітників відомства долучилися до лав Збройних сил. Ще більше волонтери. До третіх роковин повномасштабного вторгнення нагороди отримали найкращі працівники галузі права. Їхні історії – далі.
Юлія керує відділом державної реєстрації актів цивільного стану на Донеччині. На початку повномасштабного вторгнення, попри постійні обстріли, особисто рятувала тисячі документів від знищення.
Юлія Паршена, начальниця відділу Державної реєстрації актів цивільного стану в Донецькій області:
З самого початку нас вчили, що архів – це наше все, тому не стояло питання. У нас війна почалась у 2014-му році. І, на жаль, тоді ми втратили всі архіви, які залишились на території Донецька, Макіївки, Горлівки. Тому зараз цього питання не стояло. І я особисто їздила, в Костянтинівку їздила. Це був мій обов'язок. Життя за хвилину може змінитися, його може не стати в зоні можливих бойових дій або безпосередніх бойових дій, бо ми навіть не знаємо, коли воно прилетить.
Владислав був спеціалістом Офісу протидії рейдерству. На початку великої війни вирішив доєднатися до лав ЗСУ. Тепер допомагає впоратися з психологічними проблемами нашим захисникам на фронті.
Владислав Моїсеєв, військовослужбовець відділення психологічної підтримки персоналу військової частини:
У мене було таке відчуття всередині, що трошки я себе некомфортно почував на роботі. Я хотів щось робити. Я спочатку пробував невелике волонтерство. А потім вже просто зрозумів, що треба щось робити більш глобальне, тому і доєднався до Збройних сил. Їздимо по локаціях, там, де зараз знаходяться наші військові. Проводимо з ними бесіду, їх морально-психологічний стан оцінюємо, як вони взагалі себе почувають. Якщо є там якісь нюанси, то ми проводимо з ними роботу.
Ярослав розпочав свій волонтерський шлях ще за часів АТО – спочатку сам став донором, а згодом почав допомагати у пошуках крові для поранених.
Ярослав Новосьолов, начальник відділу протоколу Міністерства юстиції України:
І сам здаю кров, і максимально намагаюся популяризувати це. Волонтерив з 2015 року активно в плані допомоги нашим захисникам. А вже з початку повномасштабної агресії рф проти України вже максимально зайнявся допомогою нашим військовим, біженцям, покинутим літнім людям.
У Мін'юсті наголошують: нині близько семисот працівників Міністерства захищають Батьківщину на фронті. Ще більше допомагають у тилу.
Микола Кучерявенко, перший заступник Міністра юстиції України:
Це і волонтери, які заклали певний фундамент для того, щоб ми могли й сподіватися, і досягти перемоги. І ті робітники, які незважаючи на найтяжчі умови й тимчасової окупації, і здійснення функцій Мін'юсту під вибухами, не кидали роботу, а працювали.
В умовах повномасштабної агресії Міністерство юстиції взяло на себе функцію оцінювати наслідки ворожих ударів, проводити експертизу. З нагоди Національного дня молитви представили результати своєї роботи. Ці фото пошкоджених цивільних та військових об'єктів, уламки бойових частин - докази численних воєнних злочинів окупантів та символи незламності українців.