У Кропивницькому встановили контейнери для сортування сміття [ Редагувати ]
У Кропивницькому на сміттєвих майданчиках встановили контейнери для роздільного збору. Вони призначені, зокрема, для паперу, скла й пластику. Поки ці контейнери встановили як експеримент, щоби зрозуміти: чи готові взагалі містяни сортувати відходи? Репортаж Олени Бринзи.
Уляна Латушкіна, комерційна директорка підприємства зі збору відходів:
Жовтий - це пластик, синій - це папір, зелений - це скло. Будівельний мусор викидати окремо у великий окремий бак, називається він у нас човен або бункер, тому хто будується, щось зламав, може принести та вільно викинути до цього контейнерного бака.
Такі марковані контейнери підприємство зі збору відходів встановило на сміттєвих майданчиках у Кропивницькому. Пані Ганна тішиться. Папір та скло, які сортує вдома, не доведеться возити у пункти прийому.
Ганна Кареліна, жителька м. Кропивницький:
Щоб екологія була чистіша, щоб пляшки, мусор ніде не валявся, трошечки, починати треба із себе, не з верхів... Я дома собі сортую, це не так тяжко, стоїть у мене ящик для одного мусора, ящик для другого. Там трохи збереться того паперу чи тих пляшок, і іти здавати, це не зовсім зручно, але як будуть стояти такі контейнери - це дуже добре.
Баки для паперу, скла, пластику та будівельного сміття встановили поки що тимчасово. Експеримент триватиме два місяці у восьми районах Кропивницького. Так підприємство зі збору сміття має намір з'ясувати, чи готові містяни до свідомого поводження з відходами. Якщо результат буде позитивним, спеціальні контейнери стоятимуть по всьому місту.
Уляна Латушкіна, комерційна директорка підприємства зі збору відходів:
Якщо буде заповненість контейнерів більше ніж 80%, на сьогодні по цій локації ми бачимо, що дана заповненість вже є з паперу, то ця акція буде заводитись в місті Кропивницький на постійній основі.
Контейнери з відсортованими відходами вивозять спеціальні автомобілі. Тож відсортоване сміття не змішується із загальними побутовими рештками. Далі його відправляють на переробку. А це дозволяє зберегти цінні ресурси та довкілля від забруднення.