Влучно нищать ворога попри дрони: як працюють мінометники на фронті [ Редагувати ]
Вони обидва родом з Дніпропетровщини, але захищали Донеччину, а тепер Харківщину. Нацгвардійці на позивні "Сімба" і "Пікачу" вже рік воюють разом у мінометному розрахунку. Одному - 23, а іншому - 26, бійці вже мають нагороди після повернення з Кліщіївки, і інструктують менш досвідчених побратимів.
Чи посунули дрони з поля бою мінометників - далі у сюжеті.
Артилеристи 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії розкладають свій міномет. Переконані: їхня зброя, хоча й поступається останнім часом дронам, але так само дошкуляє загарбникам.
За Кам'янське та Дніпро! Вогонь!
Андрій, позивний "Сімба", командир мінометного розрахунку 5-ї Слобожанської бригади "Скіф" НГУ:
Саме феєричне було - це знищення ворожого АГС разом з особовим складом та БК. У Кліщіївці працював ворожий АГС по піхоті. І ми контратакували його та знищили його БК. Разом було влучення в БК його, і знищили повністю позицію їхню.
Але ворог теж задіює дрони, і це ускладнює роботу мінометників. Розгортати знаряддя, відпрацьовувати цілі, а потім згортатися треба максимально швидко й обережно.
Дмитро, позивний "Пікачу", командир обслуги міномета 5-ї Слобожанської бригади "Скіф" НГУ:
Краще там під якусь таку не дуже добру погоду, ну, в плані вітер, туман, дощ. Це нам прямо дуже такі великі помічники й допомога. Погана погода.
Дмитрові - 26 років. Зацікавився артилерією, розповідає, бо любить математику. Хоча нині багато рахувати вже не треба.
Дмитро, позивний "Пікачу", командир обслуги міномета 5-ї Слобожанської бригади "Скіф" НГУ:
У нас є програмне забезпечення, яке це все робить. Ну, тобто планшети, програма, воно розраховує, враховує вітер і так далі.
Його товариш Андрій вже третій день народження зі своїх 23-х років відзначає на бойових позиціях.
Андрій, позивний "Сімба", командир мінометного розрахунку 5-ї Слобожанської бригади "Скіф" НГУ:
Кожного року вороги вітають мене. - Що було цього разу? - Ворожі скиди були та ФПВ-дрони.
Торік побратими пробули разом на позиціях у Кліщіївці шість місяців. Згадують, як потрапили під ворожий вогонь. Тоді прикривали піхотинців антидроновою рушницею та розвантажували машину з боєкомплектом.
Дмитро, позивний "Пікачу", командир обслуги міномета 5-ї Слобожанської бригади "Скіф" НГУ:
Поки ми то все перевантажуємо, міни скидаємо і так далі, "Сімба" кричить: "ФПВ". І ми від машини всі порозбігались. У перший день тоді поставили РЕБ на машину. Прямо не знаю, як відчували. І вона там збоку лягла, і це дуже прискорило процес перевантаження. І потім ми під міномет і під FPV виїжджали звідти. Трошки викинуло нас там.
"Сімба" каже: потрапив на війну одразу після коледжу, там здобув фах електромеханіка. Хотів навчатися далі на економіста. Але війна змінила пріоритети, цінності й сприйняття тих, хто поруч.
Друг по-цивільному - це просто людина, яку ти добре знаєш і все. А побратим - це та людина, яка може тебе витягнути з пекла або ти його. І ти розумієш, що він піде, зробить все, щоб тебе якщо що врятувати. Так само як ти його.
А в мінометному розрахунку, то й поготів треба вміти будь-якої миті замінити один одного. І це бійцям добре вдається.
Олександр, позивний "Крава", заступник командира батареї 120 міномету 5-ї Слобожанської бригади "Скіф" НГУ:
Один навіть якщо залишився, ти маєш навестися, вистрелити, підкоординувати та працювати далі. Це важливо. І хлопці вміють усе це, і справляються на всі 100%.