Незамінні для фронту: як ремонтники 65-ї бригади відновлюють бойову техніку [ Редагувати ]
Без них не поїде жодна бронетехніка. Ремонтники 65-ї бригади здатні повернути до життя будь-яку бойову машину. Кажуть, найчастіше військовий транспорт виходить з ладу через обстріли та погані дороги. Як працюють ті, хто замість зброї тримають у руках інструменти для ремонту автівок - дивіться далі.
Ось на таких бронетранспортерах бійці 65-ї бригади вправно пересуваються запорізьким бездоріжжям. Іноземні ЮПРи або "Юпики", як їх лагідно називають армійці, маневрені й легкі у кермуванні. Але машини не нові, тож іноді потребують ремонту.
На евакуаційні багі для 65 ОМБР, номер картки: 4441 1111 2886 9991
Василь, командир підрозділу ремонту бронетанкової техніки 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Це поломки двигунів і трансмісії, а також автоматичних коробок передач. Чому це відбувається? Машини не нові й звичайно умови їх використання досить важкі на сьогодні, особливо коли пізня осінь, зима. Це мінні поля, це постійні атаки русні ФПВ-дронами, це обстріли і, звичайно, людський фактор.
Василь - командир підрозділу, який лагодить бронетехніку. Його бійці повертають до життя будь-яку машину.
Віктор саме закінчив працювати над шківом для платформи БТРа. На виготовлення такої деталі йому знадобилося не більше ніж пів години. За плечима у бійця - 25 років токарського стажу. У довоєнні часи працював на заводі, там виробляв запчастини для сільгосптехніки. Тепер відновлює бойову.
Віктор, військовослужбовець 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Точимо болти, гайки, шпильки, шківки, все, що надо. В основному обриває болти на цих амортизаторах, потом на звьоздочках болти обриває, висвердлювання, викручування їх, прогонка.
А ось Валерій більше спеціалізується на електроніці. Якраз перевіряє на справність отоплювач від бронемашини.
Не гріє, це ми шукаємо причину, чо він не гріє, це він в мене вже не перший.
У цивільному житті Валерій був учителем фізкультури. Останні кілька років їздив на заробітки у Польщу. У стрій бригади став навесні 22-го.
Валерій, військовослужбовець 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Ну, а як-то так, війна в країні, сидіти вдома, знаєте мене, молоді дівчата, маленькі внучки, внучка, внучок, ну, як-то сидіти вдома...
Бійці-ремонтники нині виконують роботу будь-якої складності. Розповідають: спочатку рихтувати іноземні БТРи було непросто.
Позивний "Остап", військовослужбовець 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Зараз вже нескладно, вже третій рік, вже не складно, а по началу самі вчилися, пробували, а зараз вже є література.Вчились по книжках, вчились на своїх ошибках.
Василь, командир підрозділу ремонту бронетанкової техніки 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Найбільше не вистачає, звичайно, людей, хотілося б, щоб їх було більше і звичайно, щоб мотивація була більш високою, крім того, що ми відновлюємо, ремонтуємо техніку, підрозділ також залучений в смугах оборони.
Тяжкого поранення "Остап" зазнав дорогою до позицій армійців 65-ї. Російські дрони скинули гранату, її осколки влучили у плечовий суглоб. На одязі досі видно дірки від уражень.
"Остап", військовослужбовець 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Осколки в суглобі плечовому, їх частину вже видалили, частина ще є. Це ми з групою заходили на позицію і мене поранив скид з дрона, група була поранена, один контужений, ми 4 заходили, 3 поранених.
Не відновився повністю і Святослав. Боєць разом із товаришами виконували завдання на спостережному пункті. Аж ось окупанти пішли у наступ. Троє наших воїнів мужньо тримали позиції. Ворог не пройшов. Усі наші захисники були поранені.
Святослав, військовослужбовець 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Почали одстрілюватись, відбувся бій, злетілись дрони, було 2 в мене, трохи були провали в пам’яті, але помню, що получив удар і потім доповз до окопа свого.
Евакуювати Святослава з побратимами вдалося лише за два дні. Попереду у них ще реабілітація. Та хлопці вже вирішили повернутися до своїх обов’язків. Адже переконані: щоби успішно виконати завдання - треба мати справну техніку.