"Пліч-о-пліч": програма підтримки мобілізованих співробітників, ветеранів та їхніх родин [ Редагувати ]
Підтримка і під час служби, і після повернення додому. Відповідальний бізнес в Україні запроваджує програми підтримки мобілізованих працівників, ветеранів та їхніх родин. Компанія "Укрнафта" реалізовує масштабну програму під назвою "Пліч-о-пліч".
Сотні працівників, які нині воюють на фронті, та ті, хто вже повернувся на роботу після демобілізації, встигли скористатися можливостями корпоративної програми.
У цьому цеху з виготовлення деталей для нафтопромислового обладнання Іван працює вже понад десять років. В "Укрнафту" прийшов іще юним хлопцем. Свій трудовий шлях починав із помічника бурильника, тепер він фрезерувальник.
Іван Волковецький, ветеран російсько-української війни:
Мені дуже подобається, колектив дуже гарний. Це моя родина. Для мене це особисто родина.
Іван пригадує, на початку великої війни все буквально падало з рук. У перші ж дні вирішив піти добровольцем на фронт. У компанії зберегли за чоловіком і робоче місце, і зарплату.
Іван Волковецький, ветеран російсько-української війни:
Зарплата йшла, нараховувалася на карточку. Без ніяких змін. Дружині та мамі, получали для дому, дитина в мене маленька, п'ять років, донечка наймолодша. Було приємно.
Медиком у 115-й окремій механізованій бригаді Іван пройшов Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут. Увесь цей час постійно був на зв'язку з колегами з "Укрнафти". Вони допомагали з усім необхідним для його медичного підрозділу.
Іван Волковецький, ветеран російсько-української війни:
На вісімдесят процентів забезпечили підрозділ, переслали мені медичне спорядження, медикаментів дуже багато. І форму додаткову, дуже багато помогли. Я подзвонив і знав, що б я не сказав - це для мене буде зроблено. Я відчував завжди підтримку.
Володимир Бік, начальник виробничої бази:
Ми своїми коштами почали підтримувати з перших годин, щоб їх одягнути, придбати бронежилети, каски... І потім крок за кроком ми вже чули потреби наших хлопців. Компанія робила також централізовані закупівлі амуніції для наших мобілізованих хлопців. Звичайно, компанія закуповувала дороговартісні речі, і дрони само собою, і технічні засоби, і оптичні, і навіть такі є військового призначення.
Півтора року тому, під час евакуації побратимів із поля бою, Іван зазнав серйозного поранення. Довго лікувався. Вже як ветеран отримав від компанії матеріальну допомогу. А торік повернувся на роботу.
З 20-тисячного колективу "Укрнафти" майже тисяча працівників нині боронять батьківщину на фронті. Щоб підтримати всіх своїх і під час служби, і після повернення - в компанії запровадили спеціальну корпоративну програму "Пліч-о-пліч".
Олена Артазей, директорка з управління персоналом компанії UKRNAFTA:
Мета в тому, що коли повертаються чоловіки і жінки з фронту, вони мають швидко повернутися до мирного життя. І ми повинні були запропонувати нашим героям, нашим ветеранам не лише гідну заробітну плату, але і гідне розуміння і гідні умови праці. Ми зрозуміли, що треба мати п'ять таких блоків, на які треба звернути увагу.
З кожним мобілізованим представники компанії постійно на зв'язку. Допомагають і безпосередньо бійцям, і їхнім підрозділам. Один із ключових напрямків програми - юридична та психологічна підтримка. Скористатися цими послугами можуть і військовики, і ветерани, і члени їхніх сімей.
Олена Нікольська, психолог:
Як вона реалізується. Тут є два варіанти цієї психологічної підтримки. Перший момент - це індивідуальні консультації. В кожного ветерана є ось така пам'ятка і в цій пам'ятці є сторінка із психологічною підтримкою, є QR-код, за яким можна перейти, заповнити форму і психолог безпосередньо з кризової психологічної служби зв'яжеться. В цій службі психологи є в різних регіонах і можлива консультація онлайн і офлайн.
Популярними є також виїзні групові тренінги, відзначає психолог. Такі заходи мають неабиякий терапевтичний ефект.
Віктор Соць, провідний інженер із випробування свердловин:
Ці зустрічі із ветеранами безумовно корисні, дуже для себе багато взяв. Психологиня розказала, як можна зі своїми страхами, депресією боротися. І я це використовую.
Віктор воював у складі десятої гірсько-штурмової бригади. Влаштувався на роботу в компанію вже після демобілізації. Новачкам в "Укрнафті" пропонують курс перенавчання. За час війни працевлаштували вже майже дві сотні демобілізованих.
Олена Артазей, директорка з управління персоналом компанії UKRNAFTA:
Великий блок - це навчання і перенавчання як наших ветеранів, так і зовнішніх, які до нас прийшли. Перший за потреби і наш ветеран хоче перенавчитися та отримати нову професію в рамках нашої компанії - ми надаємо таку змогу безкоштовно і людина отримує і більшу заробітну платню, і нову професію. І ми запрошуємо всіх ветеранів дивитися наші вакансії та долучатися до нашої компанії.
А ветеранам, які через бойові травми змушені змінити посаду, компанія призначає спеціальні пенсії.
Олена Артазей, директорка з управління персоналом компанії UKRNAFTA:
Ми зробили такому ветерану таку собі мініпенсію. Це щомісячний дохід, п'ять тисяч гривень, він отримує, тому що він за станом здоров'я втратив можливість заробляти більше.
Віктор Соць, провідний інженер із випробування свердловин:
Я не знаю, чи в якійсь фірмі таке ще є. Допомога при пораненню - 50 тисяч гривень, воно не мало важно. І плюс збори, що треба, автотранспорт, на прибори, люди замовляють і компанія кидає клич.
Від початку повномасштабного вторгнення "Укрнафта" витратила на програму "Пліч-о-пліч" уже понад пів мільярда гривень. Паралельно з тим компанія напряму підтримує вісімдесят бойових підрозділів. Їхній арсенал поповнився десятьма тисячами безпілотників, тринадцятьма тисячами елементів комплектування та п'ятьма сотнями автомобілів на загальну суму близько 2,5 мільярда гривень.
- Виражаємо велику вдячність компанії "Укрнафта" за наданий автомобіль другому батальйону оперативного призначення, який виконує бойове завдання на Харківщині.
- Дякуємо колективу і керівництву ПАТ "Укрнафта" за виділені кошти для закупівлі систем РЕБ та обладнання для безпілотників. Слава Україні.
Сорок сім "укрнафтівців" повернулися додому "на щиті". Компанія підтримує їхні родини. Дітям загиблих героїв оплачує путівки на відпочинок, вітає зі святами, допомагає зібратися до першого вересня, надає сім'ям матеріальну допомогу. А ще, у пам'ять про кожного захисника, в "Укрнафті" розмістили в усіх своїх підрозділах меморіальні дошки. За QR-кодом кожен охочий може прочитати історії полеглих героїв.