У Дніпрі працевлаштовують людей з інвалідністю: як працюють нові державні програми [ Редагувати ]
До 120 тисяч гривень для облаштування робочого місця держава виділяє підприємствам, які приймають на роботу людей з інвалідністю. З березня підтримкою можуть скористатися і самозайняті особи. Впродовж 10 днів у центрі зайнятості розглядають відповідну заявку і, у разі схвалення, кошти можна отримати вже за 5 днів.
У Дніпрі торік було подано 70 заяв, а за 3 місця цього року вже 25. Усі подробиці знає Олена Мендалюк.
Одне зі швейних виробництв Дніпра на ринку вже близько 25 років. Його працівниці відшивають спецодяг для заводів та підприємств ледь не всієї країни.
Лариса Саган, власниця швейного підприємства:
800 і 1000 може бути. Зараз ми шиємо 600 костюмів, все залежить від важкості самого виробу, він може бути легкий, як костюм робочий, а може бути костюм універсал, який потребує дуже багато. Працівниця може зробити як 10 костюмів, так і 5.
А віднедавна взялися за пошиття футболок. Хоча раніше з трикотажем тут не працювали. Але інженер-технолог вирішив ризикнути.
Ця машинка вже була у нас, а коли я вже запропонував його ввести в виробництво, реалізувати те, що вони колись задумували. То ми вже закупили ці дві машини, як дозволяють виготовляти нам якісні вироби, а саме футболки.
Владислав на підприємстві шість місяців. Має досвід в інженерній сфері понад 10 років, та нещодавно перервати діяльність змусила недуга. У чоловіка виявили онкологію.
Владислав, інженер-технолог швейного підприємства:
На сьогодні я отримав другу групу інвалідності, обмежений рух, в мене в хребту було порушено 5 позвонків і на сьогодні працевлаштування, яке я отримав тут, достатньо суттєво допомагає мені виживати, тому що пенсія дуже не велика.
Як інженер-технолог чоловік відповідає на виробництві за сертифікацію. Облаштування його робочого місця потребувало особливих умов. Підприємство з початком великої війни не припинило роботу, щоби працівники мали стабільну роботу і заробіток. Проте дозволити собі додаткові витрати не могли. Про фінансову підтримку власниця дізналася від державних органів.
Лариса Саган, власниця швейного підприємства:
Центр зайнятості, представники виступали з доповіддю про чинні програми можливості. Мене зацікавила ця програма про працевлаштування людей з інвалідністю. Тому я звернулася до обласної філії центру зайнятості, мені допомогли підготувати документи, розповіли, що я можу придбати, яким чином облаштувати дане місце.
І вже за два тижні на рахунок пані Лариси надійшло трохи більше ніж 70 тисяч гривень. За ці кошти закуплено шафу, ноутбук і зручне крісло, оскільки у чоловіка проблеми зі спиною.
Владислав, інженер-технолог швейного підприємства:
У мене залишився курс інтенсивної терапії і на зараз я знаходжусь на курсі, що підтримує, при якому я можу працювати.
У центрі зайнятості наголошують: з березня до урядової програми внесено зміни.
Надія Дєллалова, заступник начальника управління Дніпропетровського обласного центру зайнятості:
Відтепер облаштувати своє робоче місце самозайнята особа або ФОП, яка розпочала, або після звільнення з військової служби продовжила свою господарську діяльність. За умовою цієї програми сума компенсації становить до 12 тисяч гривень за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю першої групи та до 80 тисяч працевлаштування особи 2 групи.
Для цього необхідно подати заявку на отримання допомоги в перші 180 дні з моменту працевлаштування фахівця з інвалідністю. Розгляд документів у центрі зайнятості триватиме не довше як 10 днів і, у разі погодження, за 5 днів кошти надійдуть на рахунок підприємства.