На Львівщині створили першу ветеранську команду зі следж-хокею [ Редагувати ]
На Львівщині створили першу в Україні хокейну команду з ветеранів, які через війну росії втратили кінцівки. Десятеро бійців чотири рази на тиждень збираються на тренування, бо мають амбітну ціль - перемогти на Чемпіонаті світу. І запрошують долучитися й інших воїнів, бо гравців все ще бракує.
Як ветерани з ампутаціями грають у хокей - бачив Роман Гаврилів.
Следж – так цей засіб називають хокеїсти. Це сани, які фіксують тулуб і ноги. Для надійності тіло обмотують скотчем, і тренер виводить кожного на лід. На цьому відмінності адаптивного хокею від звичайного закінчуються.
Сергій Швець, тренер команди:
Так само дозволені бійки. Такі самі правила в плані прокидання, офсайду і тому подібне.
Перша в Україні команда з хокею на санях сформувалася торік під час спортивного табору у Словаччині. Туди ж поїхав волонтер Олександр. Він утратив ногу в ДТП, коли перевозив чергову автівку на фронт.
Олександр Вихованець, волонтер, гравець команди:
Нам сказали словацькі тренери, що люди в них два місяці вчаться тільки їздити. Ми трошки інші, ми загартовані, ми сіли й поїхали.
Від січня тренування 4 рази на тиждень. Від інтенсивних занять у всіх стали сильнішими руки, спина і плечі.
Олександр Жавненко, ветеран російсько-української війни, гравець команди:
Перші рази було незвично. М'язи працювали не ті, до яких ти в залі звик працювати, але вже звиклий, усе добре.
Азовець Олександр Жавненко досі на реабілітації. Хокей допомагає відновлюватися не лише фізично, а й морально.
Олександр Жавненко, ветеран російсько-української війни, гравець команди:
Ти бачиш хлопців з такими самими пораненнями як у тебе, але вони дають раду, жартують, підтримують одне одного. Це те, що треба для відновлення.
Спортсмени маневрують полем, пас. Тепер шайбу веде Євгеній. Він зазнав поранення під час танкового обстрілу.
Євгеній Швед, ветеран російсько-української війни, гравець команди:
Три снаряди були по наших позиціях, і саме третій влучив у мій бліндаж, де я перебував. Лікарі мусили ампутувати праву кінцівку. Нульова ампутація, тобто це вилучення ключового суглоба.
Євгеній раніше нічого не тямив у хокеї. Та нині знайшов у ньому мету свого життя. Команда отримала запрошення на чемпіонат світу. Турнір уже за рік.
Євгеній Швед, ветеран російсько-української війни, гравець команди:
Не просто взяти, а його виграти сто відсотків. Тому що ми маємо показати, що наш український дух, наша українська сила, ми не зупиняємось і будемо йти до перемоги.
Останній етап тренувань – спаринг. Щоб навчитися вести шайбу і створювати суперникам більшу загрозу на їхній частині поля.
Сергій Швець, тренер команди:
З ними найлегше працювати. Тобто вони психологічно готові, дуже морально налаштовані на цей вид спорту. Вони приходять з великим запалом, з великим бажанням.
Тренер Сергій Швець вірить в успіх команди на чемпіонаті світу, але поки бракує гравців. Тож клуб досі відкритий для інших бійців із пораненнями.
Сергій Швець, тренер команди:
У професійній команді має бути 15 гравців, два запасних і два воротарі. У нашій команді стільки гравців немає.
Незабаром перша команда зі следж-хокею вирушить у ще один спортивний табір. Далі товариські матчі з новоствореними українськими клубами.