У Сумах демонтують легендарний замок у парку "Казка" [ Редагувати ]
Руйнувати не будувати. У Сумах демонтують легендарний замок у дитячому парку "Казка". Раптовий початок робіт у міській військовій адміністрації пояснюють аварійністю об’єкта. Містяни ж приголомшені знищенням пам’ятки й несвоєчасністю рішень влади.
Пані Олена на прогулянці в дитячому парку "Казка" з онучкою. Жінка проти руйнування такої родзинки зеленої зони.
Обурює, моя дитинка виросла, граючись в цій фортеці, ця дитинка гралася, ми хочемо, щоб воно вернулося.
Вже знесли одну з верхівок замку, в стіні - діри, навколо багато техніки.
Звістка про знесення споруди занепокоїла багатьох сумчан.
Євген Мурза, історик, краєзнавець:
На наших очах руйнується не просто замок в парку, якому 40 років, руйнується пам’ять людей, які поруч проходять. Це ж символ міста, скільки тут всього було, скільки фотографій, краще було б відновити.
Зведений у 1985 році парк "Казка" став справжнім символом міста, улюбленим місцем дітлахів та фотографів. З роками візитівка, щоправда, занепала. Його частково відновлювали. Але містяни певні: демонтаж фортеці точно не на часі.
- Ми намагаємося згуртуватися і врятуватися, а ось такі дії влади руйнують наші сумські цінності.
- Якщо брати про безпеку, вона дійсно була вже небезпечна, то я за те, щоб її відреставрувати, а щодо того, щоб зносити, мені не дуже.
Рішення міської військової адміністрації про демонтаж знакової споруди в парку стало несподіваним та приголомшило громадян. На місці замку обіцяють облаштувати укриття та сучасний дитячий комплекс.
Геннадій Дем'яненко, перший заступник начальника Сумської МВА:
Проводимо демонтаж одного з замків у дитячому парку "Казка". На жаль, він роками перебував у аварійному стані, занепаді та не підлягав відновленню. Більше того, наражав на небезпеку дітлахів та їхніх батьків.
Та чи справді замок був аварійним настільки? У жителів міста є сумніви...
З 8 години ранку і до першої вони роздовбали трохи стіни, вибачте мені, звичайно, але якщо вона в аварійному стані, то чому вони нічого не можуть зробити.
Василь Воронін, громадський діяч:
Ми находимось в прифронтовому місті, ЛБЗ – лінія бойового зіткнення від нас в 30 км, є першочергові задачі - вони не виконуються, ліквідація наслідків, назвемо, прильотів або облаштування укриттів і так далі, але коли з’ясувалось, що можемо під шумок знести історичну споруду.
На місце події містяни викликали поліцію. Поки демонтаж призупинили.