Нова школа FPV-дронів в Одесі: Третя штурмова бригада розширює навчання по всій країні [ Редагувати ]
Найперспективнішим напрямком оборонки та й загалом військової справи стають дрони. Та навчальних курсів, де можна опанувати цю спеціальність, ніколи не буває забагато.
Третя окрема штурмова бригада ЗСУ поступово відкриває FPV-школи по всій країні. Осередок "Kill House" віднедавна з'явився і в Одесі. Чого саме навчають - дивіться далі.
Тут чекають і цивільних, і військовиків, чоловіків та жінок. Школа "Kill House" Третьої окремої штурмової бригади - це інтенсивний курс операторів та інженерів FPV. Починають з основ, тобто будови дрона, а далі протоколи кермування, протидія РЕБ і тактика застосування FPV з боєкомплектом.
Позивний "Оркестр", інструктор школи "Kill House":
Тобто ми розповідаємо повністю, як працює розрахунок на передньому краї, як відбувається розгортання, працювання. І також дуже важливий аспект, куди саме влучати в техніку, тому що є слабкі місця і є місця, куди вражати буде не дуже ефективно. Ми також про це все розповідаємо.
Пілотувати спершу навчаються на симуляторах. Це непросто, але дуже захопливо, розповідає студент школи Вадим. Викладач одеського вишу вирішив здобути спеціальність оператора FPV, бо вважає: рано чи пізно такі навички знадобляться усім українцям.
Вадим Хамрай, студент школи "Kill House":
Я коли вперше покерував, політав - зрозумів, наскільки це фантастична зарядка для головного мозку. У мене мізки почали працювати зовсім в іншому напрямку: тут є чотири джойстики, у них є різні параметри, які треба в головному мозку сфокусувати й направити цей дрон. Це таке ж саме відчуття для мозку, як відчуття для тіла після спортзалу.
До того ж у школі розповідають, як самостійно зібрати дрон: правильно спаяти усі компоненти, під'єднати контролери, антени та блоки живлення. Узагалі технічній складовій приділяють чимало уваги: адже чимало випускників зрештою обирають саме інженерний профіль.
Позивний "Сєба", інструктор школи "Kill House":
Пілотування - це дуже добре, але для того, щоб було пілотування, треба вибудувати технічну інфраструктуру, яка буде забезпечувати того ж самого пілота тим же самим дроном з потрібними налаштуваннями, з потрібними рішеннями на ті виклики, які можуть виникнути в напрямку безпілотних авіаційних систем.
Але переважна частина курсу присвячена кермуванню безпілотником. Після того, як студенти складають залік на симуляторі, їх допускають до справжніх польотів.
Позивний "Оркестр", інструктор школи "Kill House":
У нас є своє певне окреме місце, де в нас є своя траса, в нас є цілі, їх треба буде обов'язково пройти та скласти всі елементи. Після складання всіх елементів вам дають дрон більше, більше, більше - і так іде градація до бойового дрона, що вже використовується в бойових умовах.
Під час тренувань на відкритій місцевості студентів навчають, як правильно стабілізувати дрон у повітрі, тримати висоту, робити розвороти, маневри та оминати перешкоди. Усі інструктори з бойовим досвідом.
Позивний "Гас", інструктор школи "Kill House":
Нюанси які: в першу чергу, хто перший раз злітає, в них починаються нерви, починають тремтіти руки, починається неправильне поводження зі стіками на самому пульті, і від того дрон починає "носити". Ну, це треба знову ж таки трошки нальоту - пару разів спробувати й тоді трошки вже курсанти заспокоюються, вони вже більш впевнені в собі й виконують задачу.
Одесит Анастасій успішно склав усі іспити. Хлопець, який працює в IT-сфері, довго міркував, як бути корисним українській армії. Тепер знає.
Анастасій Прімікіріо, випускник школи "Kill House":
Так, я наразі шукаю собі місце у війську, можливо, зможу доєднатись до Третьої штурмової або інших підрозділів.Скоріше за все, я зможу відігравати роль інженера, який споряджає дрони, займається їхнім ремонтом і, можливо, бере участь в застосуванні на лінії бойового зіткнення також в якості інженера, можливо, пілота.
Курси "Kill House" тривають в середньому півтора тижня: є денна та вечірня форми навчання. Докладну інформацію можна знайти на сайті школи.