Тварини з-під обстрілів знаходять прихисток у Дніпрі: новий шелтер для потерпілих чотирилапих [ Редагувати ]
Шелтер для тварин з гарячих точок облаштували у Дніпрі. Там, після евакуації, відновлюють їхнє здоров'я і водночас шукають новий дім. Беруть і на так звану перетримку. Адже господарі часто не можуть виїхати з-під обстрілів у безпечніші місця, бо з чотирилапими їх ніхто не приймає. Прихисток звели на місці колишньої ферми. Щоб зробити вольєри - довелося шукати спонсорів. Олена Мендалюк докладніше.
Донеччина. Волонтери приїхали за чотирилапими.
Ось забрали собаку, котів.
Тварин завантажують в автівку і рушають за іншими адресами.
Далі волонтери повертаються до Дніпра. В шелтер для тварин потрапляють вже пізно ввечері.
Нових мешканців влаштовують у вольєрах. Далі волонтери шукатимуть чотирилапим новий дім.
Сергій Луденський, голова ГО "Save animals Ukraine":
Головне було вирвати з пекла. От ми всі притулки Дніпра наповнили, потім області, потім ми почали телефонувати й знайомитись з притулками в центральній частині, в західній частині України. І от станом на середину 24 року ми активно шукали варіанти відправки тварин за кордон.
На місці шелтеру, розповідає Сергій, його родичі колись родичі тримали ферму. Довелося вкласти чимало зусиль. Але люди допомогли.
Сергій Луденський, голова ГО "Save animals Ukraine":
Ось ця частина, де ми зараз стоїмо, тут було сміття десь так. І поки я щось бігав, корегував якість історії. Дивлюсь, ось дівчата вже 2 метри вигребли.
Облаштували більше 15 вольєрів. Усе коштом благодійників.
Сергій Луденський, голова ГО "Save animals Ukraine":
З цими вольєрами нам допомогли "ЮА енімалс", відкрили збір, от один вольєр коштує 31 тисячу 320 грн. Ми назбирали на 3. В них були партнери, здається, в Нідерландах, вони сказали, ми ще 3 купимо. Облаштовуйте. До цього перші 5 нам допомогли американські фонди.
Ще одна стаття витрат - лікування хвостатих. До здоров'я підопічних волонтери ставляться відповідально.
Це я зараз даю обробку від бліх та кліщів. Для того, щоб на наступному тижні зробити їм вакцинацію та готувати їх до стерилізації та прилаштування.
До волонтерів тварини потрапляють з різними історіями. Когось господарі залишили напризволяще, когось - попросили забрати, бо виїхати з тваринами важко. Алабай Бася у шелтері вже другий місяць. Потрапила сюди з Покровського напрямку.
На перетримку привезли. Люди зараз шукають домівку, а собаку розселить немає де. Бася в нас гарна дуже. Вона дуже дружелюбна, як ви бачите.
Басю ведуть на прогулянку, для цього волонтери облаштували спеціальний майданчик. Планують розділити його на зони. Але на цю роботу ще треба знайти гроші і час, зізнається Сергій. Адже евакуюють тварин волонтери у свої вихідні.
Сергій Луденський, голова ГО "Save animals Ukraine":
За відсутності вихідних за постійною цією небезпекою і плюс до цього додаються якісь негативні історії, коли не встигли чи щось інше. То воно у будь-якому випадку вигораєш. Психоемоційний стан трохи розхитаний і коли там хтось просто пише дякую чи коди перекидають фотографію прилаштованих тварин, і вона там в маслі, і по очах видно - це мотивує.
За час повномасштабного вторгнення волонтерам вдалося евакувати більше 2 з половиною тисяч собак і котів. За тваринами їдуть у саме пекло. І запевняють, робитимуть це, доки буде потрібно.