Сталевий кулак під Покровськ: як танкісти б'ють ворога [ Редагувати ]
Покровський напрямок. За добу там відбулася майже третина всіх бойових зіткнень. Деякі тривають досі.
Саме під Покровськом ворог активізував спроби прориву. Аби підтримати піхоту та завадити противнику, майже без відпочинку працюють наші танкові екіпажі. Мій колега Ігор Левенок побував у 32-й механізованій бригаді. Його матеріал далі.
Робота танка прямим наведенням за лічені метри від противника!
Швидкість, броня, вогонь і маневр – формула бою від танкістів 32-ї бригади, які воюють з окупантами під Покровськом.
Українська "шістдесят четвірка" звичним шляхом виїжджає з лісопосадки й прямує на вогневу позицію. Долаючи певну відстань, танк ховається між дерев і починає відпрацьовувати по ворожих цілях.
У військових це називається "робота із закритих позицій". Коли танкісти не бачать ворога, а стріляють по заданих координатах. Кілька хвилин роботи й екіпаж повертається в умовно безпечну зону.
Василь, командир танка:
Танк - це дуже ефективно. Він і зі закритої ефективний, тому що точність, дальність. І кумулятивними можна, і осколковими. На прямій він теж ефективний, ну, як-не-як броня, і ми заїжджаємо в такі місця, що туди…
Василь – командир Т-64. За плечима досвід боїв за Авдіївку, Мар'їнку і Донецьке летовище ще в чотирнадцятому. А як став танкістом? Каже: то була кумедна історія.
Кажуть, у кого права є? Ну, ми й підняли руки. Тепер от танкісти. Ну нічого… Сидимо, мерзнемо і вбиваємо п*д*рів. Всім дякуємо, хто допоміг.
Велика війна застала Василя в Чехії. Там працював на будівництві. Одразу повернувся. І вже понад три роки танковий екіпаж став його другою родиною. Це саме його бойова машина проривається в село, яке захопили окупанти. І розстрілює окупантів упритул.
Василь, командир танка:
Потрібно було розібрати ці будівлі, там були штурмові групи противника, велика кількість. То ми доїхали й розібрали, але знову ж ФПВ-засоби – штука така цікава…
Танк для ворога – першочергова ціль. Тож росіяни спрямовують на нього не тільки дрони. У нього летять навіть керовані авіабомби.
Володимир – командир відділення з ремонту бронетехніки. Показує наслідки від удару авіабомбою.
Поліська говірка Володимира видає. На фронті пощастило зустріти земляка…
- Чернігівський? Так! - То ми з вами ще й сусіди! - Так, через дорогу! - Бачите, як воно! - Так, отак от війна така зараза…
До повномасштабного вторгнення Володимир працював далекобійником. І про напад наших заклятих сусідів дізнався в рейсі.
Володимир, командир ремонтного відділення:
Між Францією, десь на границі Франції та Іспанії. І я одразу шефу: "Алло, я додому!" А він каже: "Пане Володимир, я все зрозумів".
Володимир - учасник оборони Чернігова. Каже, хто-хто, а він добре знає що таке "руській мир!. Об’їхав його вздовж і впоперек. Запевняє, такого нам не треба!
Там вже не росія, а дев’ятнадцятий вік…
Батько в мене казахський татарин, а мама – росіянка, і записали мене росіянином…
Серед танкістів воює і росіянин – Родіон. Командир екіпажу. Щоправда, у розмові завжди поуточнює, росіянин - тільки за документами. А виріс він у Сумах.
Які ми нацисти? Це вони лізуть! Вони…
І Родіон захищає Україну з чотирнадцятого. Служив в артилерії, тепер танкіст.
Родіон, командир танка:
Повномасштабка почалася, 21-го лютого в мене синок родився, а 24-го все почалося. Ну, дружина в роддомі, а я з автоматом вже бігаю. В окупації, це на Сумщині…
У сучасному бою танк - штурмова зброя. Але без екіпажу – лише сукупність броні, зброї та інших механізмів. Формула "Бачу – стріляю" − це про танкістів.
Валерій, командир танка:
Не розгубитися, бути впевненим у своїх силах, і в основному все залежить від командира. Як він порахує, так навідник усе зробить, і стрільба буде доброю…
Під Покровськом російські війська загрузли у війні з українцями. Роль танкістів в обороні міста - вагома. Для кожного з них наступний день війни – це ще одна доба важкої та смертельно небезпечної роботи.
Дай Боже, що прилетить так, що всі виживуть і вийдуть із машини. А бувають і такі моменти, що прилітає так, що і зривається разом з екіпажем…