Б'ють без шансу на втечу: як ЗСУ освоюють дрони на оптоволокні [ Редагувати ]
Ними керують не за допомогою радіосигналу, а завдяки тонкому оптоволокну від пульта до безпілотника. Дрони на оптоволокні змінюють характер російсько-української війни. Проти них не діє РЕБ. І на сьогодні немає ефективного інструменту, щоб від них захиститися.
Так, ці дрони важкі й незграбні, оскільки несуть на собі котушку і бойову частину. Але вони дуже точні. Наш воєнкор Ігор Левенок на фронті зустрівся з операторами БпЛА 93-ї бригади "Холодний яр" і з’ясував, наскільки загрозлива ця зброя. Деталі в його матеріалі.
Дрони на оптоволокні! РЕБ проти них безсилий. Як працюють, скільки коштують? Та чи є межа у розвитку технологій?
В середньому котушка коштує приблизно 300 доларів, це тільки котушка. А ще треба наземна станція, відеоконвектори…
Дрони-камікадзе, які можуть перебувати у засідці... Чекати на ціль і атакувати її за десятки кілометрів від лінії фронту.
Дальність може бути від п'яти до десяти кілометрів… Ну, хлопці є, котрі й тридцять, і тридцять п'ять кілометрів закривали. Все залежить від потужності двигунів і комплектації дрона…
"Пташки" і нові "додатки" до них хлопці спочатку тестують на полігоні. Війна в повітрі стає все більш технологічною.
Тут головне бажання, натхнення і ресурси….
Віктор, оператор БпЛА батальйону "Black Raven" 93-ї ОМБр:
Дев'яносто відсотків зі ста. Десять відсотків я віддаю на вітер, якщо ціль рухома, то на те, що може не вистачити котушки й на обрив…
Пілоти батальйону ударної аеророзвідки "Чорний ворон" 93-ї бригади "Холодний яр". Одні з перших у нашому війську почали опановувати дрони на оптоволокні. Підрозділ виконує бойові завдання в районі Бахмуту. І результат приголомшує.
Віктор, оператор БпЛА батальйону "Black Raven" 93-ї ОМБр:
Я вилітаю нічним дроном, бачу "Нива" їде. Хлопаю цю "Ниву". Лечу, щоб підтвердити цю "Ниву", бачу іншу машину, хлопаю її. Лечу знову підтвердити, вже дві машини бачу знову. Ну, і тоді за день щось було дев'ять, до десяти одиниць техніки, просто ось так от - виліт за вильотом, виліт за вильотом…
Таким результативним може бути день, коли ворог не здатен заглушити бойовий дрон, адже сигнал керування від оператора до коптера передається по тонесенькій жилці оптоволокна.
По суті його дуже трудно розірвати… Оптоволокном ти можеш отак летіти прям над землею і не паритися. Я можу залетіти в будинок, в підвал, і літати там, і мені нічого не буде перешкоджати…
З недавнього - одним ударом Віктор знищив кілька дуже небезпечних російських БпЛА "Блискавка".
Я хлопнув просто їхній склад, на котрому знаходилося щось десь близько шести літачків, плюс їхні запчастини, плюс БК, плюс якась іще оборудка, згоріло повністю все…
До того ж дрон на оптоволокні може годинами вичікувати свою здобич просто на землі.
А в потрібний момент здійнятися й атакувати ціль.
Дрон може в режимі очікування чотири години так сидіти…
Хлопці діляться, ударна аеророзвідка - це передусім комплекс заходів. Надзвичайно цікава й азартна справа. Дмитро у певному сенсі вже став слідопитом. Його завдання - вистежити супротивника і скерувати на нього ударні дрони.
Дмитро, оператор БпЛА:
Я бачу, наприклад, його виліт чотири чи п'ять годин назад. А потім подивився повтор, а воно вже виглядає не так, чи щось там натоптали, чи ще щось. Це дуже залежить від розвідника…
- Ви що прямо його вистежили по слідах? - Да-да. Ось зараз він буде стріляти в мене. От стріляє… Іди сюди мій солодкий голубець. - А що з ним? - Двісті!
Тож, пілоти кажуть, для всіх, хто хоче стати на захист батьківщини, бити ворога за допомогою дрібної моторики пальців та інтелекту, батальйон "Black Raven" 93-ї бригади "Холодний яр" відкритий. Робота знайдеться.
Ну, для людей, мається на увазі, ті, хто молоді, і їм це цікаво, то тут можна розвиватися ого, не початий край роботи! Кожен ранок, особливо коли тільки починається сіряк, всі переміщення, і ми давай їх ганяти.