Світові мільярдери в паніці: як рішення Трампа вдарило по багатіях [ Редагувати ]
Найбагатші люди світу стрімко втрачали статки через запроваджені Трампом тарифи. За кілька днів "митний шторм" буквально розчинив десятки мільярдів доларів в активах найвідоміших багатіїв. 90-денна пауза принесла зворотний ефект: дехто кошти повернув. Навіть з надлишком.
Хто ж виявився найкращим плавцем у "каламутних митних водах" - дивіться далі.
У перші дні, через тарифну війну Трампа, 500 найбагатших людей світу втратили 536 мільярдів доларів. Цей показник, за індексом "Блумберг Більйонерс", став найбільшою дводенною втратою в історії.
І вже напередодні, після заяви американського президента щодо тимчасового призупинення дії тарифів, ринок пішов догори. А найзаможніші люди світу збагатилися на 304 мільярди доларів. Ця сума, за інформацією "Блумберга", була зафіксована як найбільший одноденний приріст в історії.
Для порівняння. Найбільше, через рішення адміністрації Трампа, постраждав радник і соратник президента США Ілон Маск. Його "Тесла" втратила понад 10 відсотків вартості, через що статки Маска зменшилися на 31 мільярд доларів. Водночас напередодні позиції Ілона Маска вирівнялися. І навіть пішли вгору. Зростання акцій призвело до повернення 36 мільярдів.
Подібну ситуацію пережив і власник корпорації "Мета" Марк Цукерберг. Після запровадження тарифів акції його компанії впали на 14 відсотків, що призвело до втрати 27 мільярдів доларів. Утім, рішення Трампа призупинити дію тарифів майже повністю компенсували попереднє падіння - Цукерберг збагатився на 26 мільярдів.
До слова, призупинення мит дозволило повернути десятки мільярдів доларів й іншим найбагатшим людям світу. Зокрема, засновнику інтернет-магазину "Амазон" Джеффу Безосу, власнику "Майкрософт" Біллу Гейтсу, а також президенту групи компаній "Луї Віттон" - французу Бернару Арно. Примітно, що, попри це, річний дохід усіх п'ятьох мільярдерів залишився від'ємним.