Мрій і досягай: як жінки запускають бізнес завдяки освітній програмі [ Редагувати ]
Допомогти жінкам, що постраждали від війни, реалізувати себе, покликана спеціальна освітня програма "Мрій та досягай". Її реалізує громадська організація за сприяння Міністерства цифрової трансформації та міжнародних донорів. Ініціатива об'єднала вже кілька тисяч учасниць із різних регіонів України. Вони змогли очно та онлайн відвідати лекції та практичні заняття зі світовими лідерками бізнесу.
Чого навчилися і як впроваджують отриманий досвід? Наші кореспонденти поспілкувалися з учасницями проєкту.
Ця фотосесія у нас була після ночі шахедного удару по Запоріжжю. Були вибухи, було дуже страшно, були руйнування дуже великі в місті. Ці жінки, ці люди, які працюють у Запоріжжі, вони незламні.
Ольга - фотограф із Запоріжжя. Розповідає нам про серію робіт, яку присвятила підприємицям рідного міста. Творчою справою почала займатися вже під час повномасштабного вторгнення. Тож добре знає, що таке працювати, коли над головою літають ворожі дрони та ракети.
Ольга Калінчук, учасниця проєкту:
Я отримала грант, обновила техніку, і допомагаю вже іншим жінкам. Немає ніякого страхування. Наприклад, якесь обладнання, коли ти вкладаєш свої гроші, то ти не знаєш, завтра воно буде існувати чи ні.
Дарина родом із Донеччини. Вперше тікала від війни ще на початку 2014, переїхала з родиною до Маріуполя. Там облаштувалися, вже мали власну оселю та стабільну роботу. Та на початку повномасштабного вторгнення довелося евакуюватися знову. А професію помічника адвоката змінити на іншу.
Дарина Фесенко, учасниця проєкту:
Я зрозуміла, що сидіти без діла я не можу, треба брати себе в руки й щось робити. Але в мене маленькі діти. Я зрозуміла, що треба шукати щось своє, щось дистанційне. Я почала займатись тим, від чого отримую задоволення. Я стала баєром. Я допомагаю людям купувати брендові речі, товари, будь-що під замовлення привожу.
Щоб сприяти українським жінкам у запуску або перезапуску власної справи, громадські активісти створили спеціальну освітню програму з назвою "Мрій та досягай". У ній майже 600 годин лекцій та занять з успішними світовими бізнеследі.
Олеся Стуковська, SEO громадської організації:
Це ті, хто вже започаткував свою справу, або масштабував її, або перевів з онлайну в офлайн. Багато жінок зі своїми сім’ями зараз вимушено покинули домівки через військові дії, і вони або знаходять нову роботу, або розпочинають власний бізнес. І тому взагалі ми бачимо в Україні тренд на підприємництво в цілому, це величезний тренд.
Сабін Фрейзер Гюнеш, представниця програми "ООН Жінки" в Україні:
Найголовніше, що відрізняє цей проєкт від решти, присутність менторів. Це жінки, які вже успішно ведуть свою справу. Вони підтримують тих, хто лише починає бізнес-шлях. Адже, як ми бачимо, навіть коли війна триває, жінки не полишають роботу, а отже, допомагають у розвитку економіки України.
Лариса виготовляє та продає текстильні вироби вже понад 25 років. Жінка з Донеччини. До початку Великої війни мала там майстерню і магазин. Утім, окупанти зруйнували приміщення майстерні, тож частину бізнесу довелося перевести до Львова. Згодом виробництво відновили й на Донеччині. Тепер бізнес працює одразу у двох регіонах. Стати учасницею курсу вирішила з цілком конкретною метою.
Лариса Поліщук, учасниця проєкту:
Я хотіла надихнутися історіями інших жінок, успіхом інших жінок, хотіла навчитися електронної комерції, я думаю, що мені це вдалося. Ми поступово відновили рекламний кабінет, створили сайт, і зараз наповнюємо.
Це вже другий набір на курс освітньої програми "Мрій та досягай". Цього разу заявки на участь у проєкті подали загалом понад 3 тисячі жінок. Більшість із них слухали лекції онлайн. Організатори мають намір проводити навчання і надалі, щоб допомогти якомога більшій кількості жінок розвивати власну справу в умовах війни й після.