У школах Рівного встановлюють металодетектори: в чому причина [ Редагувати ]
У школу через рамку. У Рівному у ліцеях почали встановлювати стаціонарні металодетектори. Ними обладнали вже кілька навчальних закладів. В управлінні освіти пояснюють: такий пропускний режим запровадили заради безпеки дітей.
Але батьки школярів невдоволені такими новаціями. На що скаржаться? Більше про безпекову ініціативу - у сюжеті Сніжани Сидорук.
Так починається ранок в одному з рівненських ліцеїв. До навчального закладу віднедавна можна потрапити лише після перевірки металодетектором.
Старшокласник Андрій щойно проминув рамку.
Андрій Ліснічук, учень:
Рамка - це безпека в школі. Це насправді головне, ну, це не є проблемою для мене особливо і для моїх однокласників також.
Якщо у школярів виявляють заборонені предмети, їх вилучають. І повідомляють батьків.
Аліна Мельник, інспекторка служби освітньої безпеки:
Проблем не виникає, діти по одному заходять, викладають всі речі, які в них є. Це можуть бути ключі, і мобільний телефон, і проходять. Якщо ще якісь реакції є. Ми перевіряємо саме, який є вміст в сумках. Це як свого роду певний квест для них.
Через металодетектор проходять усі: адміністрація закладу і вчителі, винятків немає. Ще як планували встановити нове обладнання, у ліцеї зібрали думки і учнів, і їхніх батьків.
Людмила Грекул, директорка ліцею:
Всі діти сказали, що це в першу чергу їхня безпека, тому проблем в цьому не бачать. У нас була одна з проблем, це треба було порадитись з ДСНС, як їх правильно поставити, бо це ж евакуаційний вихід. Нам саме сказали, що має рамка стояти перпендикулярно.
Поки що рамки є лише у трьох навчальних закладах Рівного. Та не всі батьки підтримують новацію. Вимагають додаткової експертизи пристрою.
Юлія Федчук, мама учениці:
Ми не проти встановлення металодетектора. Ми проти неконтрольованого без алгоритму його використання. Ми повинні розуміти, наскільки впливає металодетектор на недосформований дитячий організм. Написали заяву, що у зв'язку із застереженнями по здоров'ю дитини просимо альтернативний вхід в школу.
Скарги розглядає міське управління освіти. А речі дітей, які поки оминають рамку, оглядає офіцер освітньої безпеки.
Олена Ткачук, директорка гімназії:
Ми знайдемо якесь рішення, яке буде влаштовувати і батьків, і заклад освіти, тому що в першу чергу діти мають перебувати в закладі в безпеці, в безпекових умовах. Тим паче, що у нас продовжено дію воєнного стану.
Посилення безпеки освітнього середовища - це експериментальний проєкт, який розробили МВС спільно з Міносвіти. Його реалізують у співпраці з міжнародними партнерами. Металодетектори - це їхня допомога. І обладнання перевірене, запевняють у поліції.
Анна Цісар, старша інспекторка відділу служби освітньої безпеки Управління патрульної поліції в Рівненській області:
Коли ми їх встановлювали, перед тим нам надали всі документи. У цьому переліку документів є висновок Державного інституту, в якому чітко вказано, що цей металодетектор відповідає всім чинним санітарним нормам.
З початку навчального року лише у Рівному правоохоронцям надійшло сто сімдесят викликів про замінування освітніх закладів. Також офіцери служби безпеки вилучили у школярів понад сотню небезпечних предметів.
Андрій Мазур, керівник управління освіти Рівного:
У першу чергу газові балончики, які мають місце бути розпилені в багатьох закладах освіти. Це речі, які пов'язані з холодною зброєю, тобто ножі. Ми мали прикрий випадок в одному з ліцеїв ножового поранення. Цього можна було б уникнути, якби цей ніж можна було виявити на вході.
Встановлювати металодетектори у навчальних закладах міста планують і надалі. Ці пристрої, звичні для аеропортів і пунктів пропуску на кордонах, через війну стануть частиною шкільної безпеки.