Популярна дієта може призвести до проблем з зачаттям - вчені [ Редагувати ]

Британський лікар Каран Раджан у своєму акаунті в Instagram (1,7 млн підписників) попередив жінок про ризики популярної м'ясної дієти (carnivore diet). Про це пише Daily Mail.
За його словами, такий раціон може призвести до гормональних збоїв та значно знизити шанси на зачаття.
Дієта передбачає високий вміст білка, при цьому споживаються лише продукти тваринного походження (м'ясо, яйця та молочні продукти), і практично повністю виключаються вуглеводи та клітковина.
Одним з головних побічних ефектів такого харчування може стати дефіцит клітковини, яка необхідна для виведення надлишків естрогену з організму. За її відсутності гормони можуть повторно всмоктуватись у кишківнику, що порушує їхній баланс.
Через це можуть розвиватися порушення менструального циклу, труднощі з зачаттям, акне, зайва вага, а також симптоми синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ).
"Якщо ви жінка і замислюєтеся про м'ясну дієту, вам необхідно знати про можливі наслідки", - зазначив Раджан.
Блогерка Джорджія Хайнс, яка має 1,5 мільйона підписників в Instagram, у соцмережах розповіла, що після восьмитижневого дотримання м'ясної дієти втратила менструацію, у неї розвинувся СПКЯ, з'явилося акне та погіршилося загальне самопочуття.
"Я хотіла просто прес, а отримала зруйноване здоров'я", - поділилася дівчина.
За даними експертів, м'ясна дієта також може викликати гіпоталамічну аменорею - стан, при якому мозок відключає овуляцію через нестачу енергії.
На відміну від чоловіків, для функціонування репродуктивної системи жінок потрібен мінімальний рівень калорій, вуглеводів та жиру, зазначають дієтологи.
"Коли ви не їсте достатньо, особливо занадто мало вуглеводів, ваш мозок може вимкнути овуляцію" - розповіла дієтолог Ліза Гольдштейн.
Останні дані показують, що майже 200 000 людей у Великій Британії щомісяця шукають інформацію у мережі про м'ясну дієту.
Багато хто, включаючи знаменитостей, таких як Джо Роган, дотримуються її через здатність спалювати жир.
Високобілкова та низьковуглеводна дієта працює, переводячи організм у стан кетозу - змушуючи його спалювати жир, а не вуглеводи, для отримання енергії.
Водночас раціон м'ясоїдів також пов'язують з підвищеним ризиком раку кишечника, серцевих захворювань, інсульту та діабету.
Як писали "Подробиці", при кетодієті у всіх органах починають швидко накопичуватися так звані сенесцентні клітини - клітини старіння.