Унікальна операція: жінці видалили пухлини в мозку при свідомості [ Редагувати ]
Операція при свідомості. У Дніпрі провели унікальну операцію з видалення пухлини в головному мозку і при цьому, під час хірургічного втручання, пацієнтка проходила тестування - відповідала на запитання, виконувала завдання нейрохірурга.
Подібна методика була випробувана тут вперше і успішно. Її застосували, аби зберегти пацієнтці здатність говорити, адже пухлина була саме у тій частині мозку, яка відповідає за мовлення. Більше розкаже Олена Мендалюк.
На операційному столі - Наталія. Команда фахівців видаляє жінці пухлину мозку. У регіональному медичному центрі родинного здоров’я вперше проводять унікальне втручання з пробудженням пацієнта.
Наталія, пацієнтка:
Були тести математичні, тести були за якусь там кількість часу найбільшу кількість тварин.
Моменти, коли приходила до тями, пацієнтка пам’ятає майже похвилинно. Вона й досі у лікарні, адже після операції минуло менш як два тижні. Перші симптоми онкозахворювання з'явилися у березні цього року - Наталя з донькою саме обирали сукню для випускного. Аж раптом жінка відчула, як її тіло німіє.
Наталія, пацієнтка:
Перша симптоматика була - я відчула оніміння лівого вуха, щоки, передпліччя і руки.
На МРТ фахівці виявили дві пухлини.
Це частина мовного аналізатора. Ця пухлина трохи менша за розміром, але в нас є також ще інша. Це також дуже важлива зона, яка відповідає за чутливість.
Оперативне втручання слід було провести негайно. Адже новоутворення помітно прогресували й могли порушити роботу органів чуття або ж вплинути на мовлення.
Анна Камнева, нейропсихологиня Дніпропетровського регіонального центру родинного здоров’я:
Пані Наталія сказала, що мені дуже важливо потрапити на цей випускний і для мене дуже важливо сказати їй ті слова, які каже мама дитині, коли дитина випускається зі школи. Тому для нас було критично важливо зберегти вимову.
Методика "втручання при свідомості", з пробудженням та мовним тестуванням, чи не єдиний спосіб зберегти важливі функції мозку пацієнта, зокрема мовлення та мислення.
Григорій Пилипенко, нейрохірург Дніпропетровського регіонального центру родинного здоров’я:
Не можливо видалити таку пухлину, щоб людина після операції не втратила мову, без спеціального тестування. Це дуже складна методика, яку нам вдалося за останні кілька місяців засвоїти. І виконати успішно два таких втручання. Уявіть собі ситуацію, коли в нас вже виконана трепанація, в нас є на поверхні мозок, де ми знаємо, що точно є пухлина і ми знаємо, що це мовна зона. За допомогою спеціального шуму проводиться стимулювання зони кори й одночасно із цим нейропсихолог проводить спеціальні тести.
Операція тривала понад три години - і з них 15 хвилин медики проводили видалення пухлини, коли пацієнтка була при тямі.
Анна Камнева, нейропсихологиня Дніпропетровського регіонального центру родинного здоров’я:
У той момент, коли в нас було картування тої діляночки з мовленнєвим центром, вона почала повільніше говорити й вона почала плутати букви між собою. Вона чітко розуміла, що в неї вимова зараз змінена і вона чітко розуміла, що зараз щось відбувається не типово для неї. В той момент ми повернулися до вибору плаття.
Перед операцією пані Наталія пройшла кілька тестувань із нейрохірургами. Спеціалісти прорахували всі варіанти виконання втручання. Зрештою видалення пухлини відбулося успішно, і тепер пацієнтка готується до наступного етапу лікування - променевої терапії. А ще з нетерпінням чекає на випускний доньки.
Наталія, пацієнтка:
Я їй бажаю всього найкращого в житті. Насамперед на зараз я бажаю, щоб вона гарно закінчила свій ліцей, вона навчається в 7 ліцеї, щоб вона гарно склала іспити й вступила туди, куди вона бажає.
Тим часом місцеві лікарі провели ще одну успішну операцію при свідомості - вже з іншим пацієнтом. І тепер твердо впевнені: віднині на Дніпропетровщині з'явилися нові можливості усунення складних нейрохірургічних патологій.