Туск попросив Мерца залишити німецькі системи ППО Patriot у Жешуві [ Редагувати ]

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск звернувся до новообраного канцлера Німеччини Фрідріха Мерца з проханням залишити німецькі зенітні комплекси Patriot у Польщі до кінця 2024 року.
Про це Туск заявив під час пресконференції 7 травня у Варшаві після переговорів із канцлером, повідомляє Reuters.
За його словами, йдеться про батареї Patriot, які охороняють логістичний хаб і аеропорт у Жешуві, через які надходить військова допомога Україні. Прем’єр пояснив, що звернувся з пропозицією продовжити їхнє розміщення до кінця року.
Водночас Туск зауважив, що рішення німецької сторони потребуватиме часу, тож він не очікує оперативної відповіді, адже питання потребує обговорення.
Німецькі системи ППО були розгорнуті на летовищі Ясьонка у Жешуві на початку 2025 року, а термін їхнього перебування має завершитися приблизно за пів року.