Ветеранський спорт: як працює програма на Вінниччині [ Редагувати ]
Відновлюють сили та внутрішню рівновагу завдяки програмі "Ветеранський спорт". Захисники, які демобілізувалися, та чинні військовики віднедавна можуть отримати відшкодування за відвідини спортивних закладів. Сума компенсації - 1500 гривень на квартал. А оформити її можна через "Дію". Як працює програма - розкаже Юлія Корчевська.
Військовослужбовець Володимир прямує до спортклубу у середмісті Жмеринки. Оборонцеві долучився до лав ЗСУ ще у 2015-му. Нині служить у протиповітряній обороні.
Зараз мій підрозділ захищає небо над нашою Вінниччиною.
А от активно займатися спортом, розповідає Володимир, він почав три роки тому. Бути у хорошій фізичній формі вимагала його посада та сфера служби.
Володимир Каміняр, головний сержант зенітно-кулеметної роти:
Трохи я вирішив привести себе у форму, тому що, щоб ви собі розуміли, моя вага була понад 120 кілограмів, і я трохи був неповороткий… Зараз – 100, трохи коливається. Але для своїх років у своїй формі я себе почуваю дуже чудово.
Захисник намагається дотримуватися графіка тренувань і посилює навантаження. Минулого місяця Володимир долучився до програми "Ветеранський спорт", яка надає можливість відвідувати спортивні заклади безкоштовно.
Володимир Каміняр, головний сержант зенітно-кулеметної роти:
Зайшов в "Дію", так, дійсно, прочитав: раз у квартал надається допомога в сумі півтори тисячі гривень. Це якраз вистачає мені на три місяці тренувань. А якщо в тебе є якісь обмеження, то ти можеш тут і акробатикою займатися, є бігові доріжки, на яких можна кардіо робити, є там і набір гантелей маленьких...
Цей заклад став першим у Жмеринці, де впроваджено таку послугу для військовиків та ветеранів.
Наталя Домбровська, керівниця спортклубу:
З нами зв'язалися з відділу молоді та спорту. Запитали, чи є в нас КВЕДи, які відповідають цій програмі. У нас з документами все норм. І ми почали приймати військовослужбовців за цією програмою. Наразі у нас понад 10 військовослужбовців займаються по цій програмі. Ми дізналися десь у середині січня про цю програму, і так почали відразу працювати.
Керівництво спортклубу тішать можливість допомогти воїнам відновитися, і подекуди інтегруватися до цивільного життя.
Наталя Домбровська, керівниця спорт клубу:
Спорт для військових - це можливість пройти курс реабілітації для себе. Покращити свій емоційний стан, тому що після тренажерного залу людина виходить із піднятим настроєм, з іншими відчуттями. Ми раді долучитися до такої ініціативи.
Програму реалізує по всій країні Міністерство у справах ветеранів та Міністерство цифрової трансформації. На Вінниччині вже понад 20 спортивних закладів втілюють таку ініціативу.
Андрій Грачов, директор Департаменту ветеранської політики Вінницької ОВА:
Сьогодні активно на Вінниччині впроваджується програма щодо компенсації на заняття спортом ветеранам, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни. Держава компенсує 1500 грн через Мінветеранів. Хлопці активно використовують кошти. Тренуються.
Загалом в Україні вже майже 75 тисяч ветеранів та ветеранок подали заяви на користування цією послугою через "Дію".