У Києві відбувся Всеукраїнський турнір з футболу на милицях [ Редагувати ]
Футбол на милицях. У рамках соціального проєкту "Ліга дужих" у Києві відбувся другий Всеукраїнський турнір з ампфутболу. Серед гравців - ветерани війни, які втратили кінцівки в зоні бойових дій, та цивільні з ампутаціями. Михайло Манилюк розкаже детальніше про цей вид спорту. Та якою була гра на полі?
Перед матчем хлопці відпрацьовують удари по воротах.
Тренер дає гравцям настанови.
Команди тиснуть один одному руки. Поєдинок розпочато!
Львівське дербі. "Покрова АМП-2" приймає "Покрову АМП". Футболісти у білій формі контролюють м'яч. Точні паси й спроби вкласти шкіряного у сітку.
Такі старання приносять результат. На тринадцятій хвилині м'яч опиняється у воротах синьої команди.
Футболісти йдуть на перерву. Згодом виходять на другий тайм. Гра не менш цікава. Синім призначають одинадцятиметровий. Воротар тягне м'яч!
Два тайми по п'ятнадцять хвилин спортсмени викладалися на повну. І це попри те, що бігали весь матч на милицях. Сьогодні перемогу заслужено здобуває команда у білій формі.
Кінець матчу. Покрова АМП-2 і Покрова АМП. Рахунок 0:1.
Юрій Сущ, футболіст команди "Покрова АМП":
Своєрідна була важкість, оскільки ми разом усі тренуємось. Один одного ідеально знаємо: хто як грає, куди убирає, з якої позиції б'є. По грі, як на мене, ми більше володіли м'ячем, ми були більше на м'ячі й більше атакували. Хлопці більше оборонялись. Я думаю, що цей гол і перемога цілком заслужені.
Саме так у Києві пройшов весняний кубок "Ліги дужих" - другий Всеукраїнський турнір з ампфутболу. У двох дивізіонах - Суперлізі та Першій лізі - на полі зустрілися вісім команд з різних куточків України.
Богдан Мельник, менеджер з розвитку "Ліга дужих" УАФ:
Ще не так давно у нас був перший кубок "Ліги дужих" зимою, а зараз вже пройшло не так багато часу, і в нас знову плюс три нових команди. Ми запросили тих людей, які розпочали вже тренування в інших регіонах, і це вже наступний етап наступного кубка або наступних змагань, де нас стане ще більше. Люди перемогли себе в першу чергу і стають прикладом для суспільства того, як можна не зламатися, а йти вперед. Дехто для себе відкрив нове життя.
Ампфутбол - це адаптивний вид спорту, різновид футболу на милицях для людей із травмами та ампутаціями. Серед гравців спортсмени з вродженими вадами кінцівок, ветерани війни та чинні військовики. У Юрія права нога на кілька сантиметрів коротша за ліву.
Юрій Сущ, футболіст команди "Покрова АМП":
У мене взагалі деформовані ключові суглоби та вкорочення правої кінцівки на 5 сантиметрів. Це вроджена вада. У житті, у побуті мені легше, оскільки в мене немає протеза: я став на свою ногу і пішов. На футбольному полі мені, навпаки, важче, оскільки це і вага, і, по-друге, у тебе також є ці інстинкти - не хотіти зупинити тією ногою, якою ти не маєш права грати.
Цей вид спорту виснажує, вимагає певного часу для тренувань та підготовки. Польовим гравцям заборонено торкатися милицями до м'яча. Усі дії можна виконувати винятково здоровою ногою.
Милиці в цьому футболі - це те саме, що рука у звичайному футболі.
Утім, попри всі складнощі спорт неабияк загартовує і фізично, і морально - ділиться Руслан. Футболіст отримав поранення на фронті у 22-му році.
Руслан, футболіст команди "Шахтар":
У селі Новопілля. Реабілітацію проходив у Нідерландах, отримав протез, повернувся додому і почав поступово займатися спортом. Зустрічаєшся з хлопцями, тренуєшся, фізично почуваєшся краще. Хто займається спортом, той знає: не тільки футбол, а й баскетбол. Пацанам, які без кінцівок, не треба сидіти вдома, не лежати. Ніхто нічого не дасть, треба працювати.
На переможців чекає кубок та нагороди. В Українській асоціації футболу планують розвивати напрямок ампфутболу. Тим більше, що охочих грати у цю гру постійно більшає. Першочергове завдання - дати можливість командам з усіх куточків України розвиватися.