У Києві провели перші змагання з баскетболу на кріслах колісних [ Редагувати ]
Перші Всеукраїнські баскетбольні змагання на кріслах колісних серед ветеранів ЗСУ та військовослужбовців, які відновлюються після складних поранень, провели в Києві. Одна з цілей заходу привернути увагу до теми відновлення героїв через адаптивні види спорту. Деталі в репортажі Романа Барашева.
Саме спорт, каже Сергій, повернув йому сили та енергію після тяжкого поранення. Його пристрасть – волейбол, а в баскетбол на кріслах колісних грає лише місяць. Закликає побратимів долучатися
Сергій Пандрат, ветеран російсько-української війни:
З госпіталю перетягуємо хлопців на тренування, мотивуємо постійно. На жаль, у нас немає таких возиків, але будуть.
Змагання з баскетболу на кріслах колісних за правилами адаптивного спорту. Організатори - команда Центру ініціатив "Повернись живим" спільно з Міністерством у справах ветеранів України.
Тетяна, фахівець рекрутингового центру 65-ї окремої механізованої бригади:
За кожного вболіваємо, переживаємо. Дякуємо за те, що вони такі нескорені.
Анатолій – фахівець центру "Повернись живим", знає все про крісла колісні для спортсменів з функціональними обмеженнями. Каже: в спортивних секціях України сучасних моделей для занять баскетболом, регбі чи пінг-понгом майже немає.
Анатолій Костенко, фахівець ветеранського відділу Центру ініціатив "Повернись живим":
Закупили 10 крісел з Британії – це британський виробник. Вони максимально універсальні: там регулюється висота сидінь, вони різного розміру - таким чином, щоб кожний ветеран міг підібрати й підлаштувати крісло під себе. У них є спеціальний кут нахилу коліс, які дозволяють виконувати різні спортивні активності. Залежно від комплектації коштують від 3 до 5 тисяч доларів.
Денис, військовослужбовець ЗСУ:
Дуже круто, що є можливість брати участь у таких заходах. Я в баскетбол ніколи не грав. Подобається.
Денис втратив ногу під Торецьком минулого року. Після пів року реабілітації вирішив: час переходити до енергійніших вправ.
Денис, військовослужбовець ЗСУ:
Реабілітація типу як йога: підняти ногу, опустити вліво, вправо. Зараз вже встав більш активний, почав грати в регбі на колясках. У регбі буду грати. І хочу піти на бокс.
Тарас Ковалик, керівник ветеранського відділу Центру ініціатив "Повернись живим":
Тут сьогодні відбувається свято життя, свято руху, де незламні люди, які заплатили високу ціну за звільнення нашої батьківщини, демонструють те, що для них немає перешкод.
Особливість адаптивного спорту та таких змагань у тому, що вони об’єднують учасників з функціональними обмеженнями й здорових людей. Поруч із тобою в крісло може сісти член родини, друг, колега чи партнер.
Тарас Ковалик, керівник ветеранського відділу Центру ініціатив "Повернись живим":
Цей захід є певним маяком, який ми створили, щоб стимулювати ветеранів з різних регіонів створювати команди й клуби та розвивати цей вид спорту. Цей спорт для всіх, але будується коло людей, які не можуть інакше.
На баскетбольних змаганнях були представлені й інші види адаптивного спорту, до яких вже сьогодні можуть долучатися ветерани, військовослужбовці та всі небайдужі.