Німеччина засекретила зброю для України: що приховує новий канцлер [ Редагувати ]
Цілком таємно. Німеччина - один із найбільших донорів військової допомоги Україні, засекречує інформацію про свою підтримку. Тобто, припиняє оприлюднювати деталі про вміст пакетів допомоги. Чому? І чи пов'язане це рішення з планами передати ЗСУ далекобійну зброю? Тетяна Логунова розповість.
Від найсучасніших комплексів протиповітряної оборони IRIS-T до тактичних окулярів. На офіційному сайті німецького уряду детальний перелік зброї та військового спорядження, наданого Україні від початку повномасштабної війни. Публікувати й оновлювати цей список після кожного чергового пакету військової допомоги почали не одразу. Уряд Олафа Шольца зробив це лише влітку 2022-го. Після тиску з боку опозиції та медіа, які хотіли знати, чим і як допомагає Німеччина.
Востаннє цей перелік актуалізували кілька днів тому, коли німці передали українському війську колісні гаубиці, артилерійські боєприпаси та машини розмінування. Більше оновлювати звіти не будуть! Новий канцлер країни Фрідріх Мерц, який до перемоги на виборах виступав за публічність інформації про військову допомогу Україні, вирішив її засекретити. Що і коли уряд передав Збройним Силам - повідомлятимуть лише депутатам Бундестагу. І то не всім, а лише членам комітету з питань оборони.
Спершу про рішення Мерца, на рівні чуток, написали німецькі ЗМІ. Згодом канцлер підтвердив цю інформацію особисто. Під час свого візиту в Київ.
Фрідріх Мерц, канцлер Німеччини:
Під моїм керівництвом інформація про постачання зброї, "Калібрів", систем озброєнь тощо буде вилучена з публічного поля. Звісно, громадськість має право запитати, що конкретно ми робимо. Моя відповідь така: ми надаємо Україні всю можливу військову допомогу, аби ця війна якнайшвидше закінчилася.
Бажання Мерца приховати деталі вже розкритикував колишній посол України в Німеччині. Андрій Мельник впевнений: інформація про військову поміч українському війську повинна бути максимально прозорою.
Андрій Мельник, експосол України в Німеччині:
Це повертає погані спогади про весну 2022-го, коли уряд Олафа Шольца намагався за допомогою секретності приховати відсутність військової підтримки. путін повинен знати, що новий уряд Німеччини робитиме у військовому плані, щоб змусити його до справедливого та міцного миру.
Навпаки заперечують в оточенні Мерца: ворога ліпше тримати у незнанні. Щоби позбавити його стратегічної переваги. Надто тепер, коли всі гадають, чи наважиться новий уряд надати Україні далекобійні крилаті "Тауруси". Таку зброю краще доправляти без попередніх анонсів.