У Києві жінка вперше стала екзаменаторкою із водіння [ Редагувати ]
Жінки. Вони продовжують ламати стереотипи. У сервісних центрах МВС діє програма, що відкриває нові можливості для жінок, тепер іспити з водіння можуть приймати не лише чоловіки. У Києві вже працює перша екзаменаторка.
Як на це реагують майбутні водії та чому така ініціатива важлива - далі в сюжеті.
Наталія Зіміна раніше працювала в патрульній поліції. Змінити роботу вирішила, побачивши в інтернеті вакансію - екзаменатор сервісного центру МВС.
Наталія Зіміна, екзаменатор сервісного центру МВС у м. Київ:
На сайті головного сервісного центру було оголошення про набір екзаменаторів. Мене ця вакансія дуже зацікавила, тому я подала свою кандидатуру, своє резюме, і потім уже в мене була співбесіда.
Після трьох тижнів навчання і стажування Наталя стала до роботи. Вона - одна з перших жінок у столиці, хто офіційно приймає іспити в охочих отримати водійське посвідчення.
Наталія ділиться: у перший день хвилювалася, як сприйматимуть її кандидати. Та всі сумніви розвіялися, коли згадала, як сама складала іспит.
Наталія Зіміна, екзаменатор сервісного центру МВС у м. Київ:
Я пам’ятаю з особисто свого досвіду, як 15 років тому я отримувала посвідчення водія. Я пам’ятаю ці емоції як сьогодні. Я як екзаменатор намагаюся позитивно налаштувати людину до себе, також позитивно налаштовуюсь до неї. Люди хвилюються, і на елементарні речі просто не звертають уваги. Тому я своїми діями максимально намагаюся заспокоїти, зосередити на іспиті. У деяких моментах навіть жартую, щоб якось підтримати людину. І люди позитивно складають іспити.
Практичний іспит із водіння сьогодні складає Тетяна. Зізнається: була трохи здивована, побачивши екзаменатора – жінку. Та головне, щоб фахівець був із досвідом, а стать взагалі не важлива.
Тетяна Іващенко, кандидатка на отримання водійських прав:
Перед цим я бачила, що завжди екзаменаторами, інструкторами були чоловіки. І мене трошки здивувало, що коли я сіла в автівку, то я побачила, що у мене буде приймати екзамен саме жінка. Я повністю підтримую, щоб також екзаменаторами були й жінки, а не тільки чоловіки, бо я вважаю, що немає різниці, хто має бути екзаменатором. Ну, особливо, мабуть, під час війни, коли багато чоловіків зараз захищають нашу країну, і просто брак кадрів.
Дарина Будько, головна спеціалістка зі зв’язків із громадськістю регіонального сервісного центру МВС у м. Київ:
Був стереотип серед громадян, що нібито екзаменатор має бути чоловіком. Насправді ні. Зараз ми відчуваємо підвищену ініціативу серед жінок щодо працевлаштування в сервісному центрі МВС, у тому числі на посаду екзаменаторів. Людина перш за все має бути людиною. Немає різниці чоловік або жінка. Працівник має якісно виконувати свої обов’язки й надавати якісні послуги, тобто громадяни реагують цілком адекватно. У нас є і жінки-адміністратори, і чоловіки. Головне, щоб людина хотіла працювати.
Це лише початок. І що далі, то більше жінок по всій країні наважаться спробувати себе на посаді екзаменатора - сподіваються в сервісному центрі. Адже головне не гендерна приналежність, а виваженість, пильність та досконале знання своєї справи.