Псевдодаішники на дорозі [ Редагувати ]

Днями, повертаючись з відрядження, Костянтин Стогній став свідком як люди у формі, що нагадує міліцейську, зупиняли автомобілі для перевірки документів. Як виявилося, це були шахраї, які під виглядом екологічного контролю намагалися стягнути абсолютно незаконні штрафи з водіїв. Правоохоронцям вдалося затримати двох псевдо даішників. Як виявити шахраїв на дорозі?
Свідком діяльності псевдоконтролерів став і ведучий "Чергової камери". Двоє чоловіків, одягнуті у форму організації екологічного контролю, щось жваво обговорювали з водієм обабіч траси. Здавалося, ще мить - та ситуація переросте в конфліктну. Костянтин Стогній, який проїжджав повз, зацікавився - що саме трапилося, адже згідно з законом, "екологи " не мають права зупиняти транспорт.
Володимир Ковальов, інспектор ДПС УДАІ в Київській області: "Представлялися працівниками міліції київської області та проводили примусовий екологічний контроль, видаючи талони токсичності і бравши за це оплату".
Так звані "інспектори", побачивши що до них наближається людина в справжній міліцейській формі, заскочили в свою машину та кинулися тікати. На вимогу полковника зупинитися тільки додали газу. Та Костянтин запам'ятав державні номери автомобіля.
Сергій Годлевький, інспектор ДПС УДАІ в Київській області: "Во время задержания эти люди выбросили порваные талоны проверки ЦО".
Шахраїв перехопили по дорозі у напрямку Чернігова. Вже за півгодини їх доправили до Броварського райвідділу міліції. Затримані відмовилися давати від будь-які свідчення та не дали дозволу на обшук своєї машини. Ці двоє потрапили в міліцію вже вп'яте. Втім, інколи законодавство суперечить саме собі, тож досі псевдо-інспектори не понесли відповідальності.
Володимир Ковальов, інспектор ДПС УДАІ в Київській області: "В мае месяце тоже поступила жалоба от участников дорожного движения. Наш экипаж задерживал их и доставлял в райотдел. Составлялись документы, но это не действовало - они продолжали заниматься своим делом".
Найбільш надійний спосіб не пійматися на гачок самим водіям - дотримуватись найпростіших правил. Принаймні знати, що зупиняти ваш автомобіль в темну пору доби взагалі заборонено. А саме ніч - улюблений час для псевдо міліціонерів. Та й відрізнити форму справжнього інспектора ДАІ від шахрая не дуже важко.
Олександр Печененко, ст. інспектор відділу зв'язків з громадськістю Департаменту ДАІ МВСУ "Зазвичай представники громадських організацій використовують форму та нагрудні знаки схожі на форму працівників ДАІ. Хочу порадити водіям, щоб звертали увагу по-перше на нагрудний знак: на ньому має бути надпис МВС. Якщо це шеврон - на ньому знов-таки має бути надпис МВС.
А от представники різноманітних формувань, мають нагрудний знак із написом "Безпека дорожнього руху". Вони можуть використовувати біло-зелені жезли, червоні диски та посвідчення жовто-блакитного кольору. Усе це часто вводить в оману водіїв, особливо громадян інших держав, які здалеку сприймають людей у формі за співробітників міліції".
Водії:
- Какие-то патрули, типа полицейских, останавливали и проверяли выброс ЦО.
- Едешь, они тупо останавливают: "Ваши документи! Вот ви не хотіли би ЦО замєрять?" И требуют деньги.
А дехто взагалі вважає, що подібні патрулі мають право на перевірку автотранспорту.
Олександр Печененко, старший інспектор відділу зв'язків з громадськістю Департаменту ДАІ МВС України: "Дуже багато нарікань з боку іноземних громадян, які зараз їдуть у відпустку, і вони, не знаючи українського законодавства, попадають в руки аферистів, які вимагають гроші за уникнення відповідальності за підвищений вміст шкідливих речовин у вихлопах автомобілю".
Крім того, так звані талони ЦО, у яких зазначена кількість шкідливих викидів автомобіля, видаються винятково під час державного техогляду машини. І, ані справжні інспектори екологічного контролю, ані їхні псевдо колеги, не мають на це права. Тим часом деякі інспектори ДАІ винайшли новий спосіб боротьби з подібними постами: вони стоять поруч із їхнім патрулем та контролюють, щоб ті не перевищували своїх повноважень.