В Одессе открыли памятник борцу сумо [ Редагувати ]
В Одесі відкрили пам'ятник борцю сумо і провели турнір з цього виду боротьби. Дмитро Лазуткін стежив за цими видовищними змаганнями.
Спочатку на них намотують спеціальні пояси, у котрих борці виходять на сутички. Потім розминка, яка водночас є і традиційним ритуалом з характерними рухами.
Дмитро Лазуткін, кореспондент:
- Ритуал невід'ємна частина сумо. Борці у Японії і національні герої і секс-символи. Українці теж намагаються бути на висоті.
Захоплення українських сумоїстів розділяють далеко не всі співвітчизники. Дехто іронізує над незвичною спортивною формою. Дехто вважає цю боротьбу штовханням товстунів.
Олександр Вересюк, призер чемпіонату світу з Сумо:
- Не каждый понимает что такое сумо. Не каждый интересуется. Но некоторые занимаются и подтягивают друзей, и все это развивается.
Костянтин Єрмаков чемпіон Європи з сумо, цей вид спорту полюбив передусім за те, що рішення тут треба приймати миттєво.
Костянтин Єрмаков, чемпіон Європи:
- Сумо для меня всегда непредсказуемо. Ты можеш выйти и со слабым соперником и проиграть. Ты всегда должен быть сконцентрирован.
Наших сумоїстів надихає культова постать світового сумо Кокі Тайхо, напівукраїнця. Його батько, Маркіян Боришко, народився на Харківщині.
Сергій Коробко, президент європейської федерації сумо:
- Для того, чтоб наша страна знала и помнила это, и не забывала в трудные времена, что мы сильные, и был открыт этот памятник.
Турнір з вуличного сумо продовжувався до пізньої ночі. Найсильнішим став Костянтин Єрмаков з Севастополя.
Дмитро Лазуткін, Дмитро Талєнков, Новини, Телеканал "Інтер", Одеса.