Обама обещает ликвидировать последствия урагана [ Редагувати ]
У США зростає кількість жертв урагану Айрін їх уже 40. Більшість людей загинули через сильні паводки. Найбільше постраждав штат Вермонт, там пошкоджено третину доріг, мостів та будинків. Страховим компаніям доведеться виплатити потерпілим щонайменше сім мільярдів доларів. Впродовж двох наступних днів вода з річок може затопити ще десятки населених пунктів. Розповідає Неля Терешко.
Затоплені будинки. Зруйновані мости. Замість доріг річки. Цілі міста у Вермонті буквально пішли під воду. Такого Айрін наробив вже втративши силу і ставши штормом. Якби залишався ураганом наслідки були би ще страшнішими, кажуть синоптики. Велика повінь триватиме близько трьох днів. Потім усе зруйноване у штаті будуватимуть заново. Місцева влада просить допомоги у федеральної. Президент її обіцяє.
Барак Обама, президент США:
- Щоб відійти від урагану такої магнітуди потрібен час. Наслідки Айрін ще відчуватимуться, особливо в регіонах Нової Англії та Вермонту. Головне зараз, забезпечити людей усім необхідним.
Провінція постраждала від Айрін найбільше. В глибинці Нью-Джерсі, Коннектикута і Нью-Йорка затоплено понад три мільйони будинків. У мегаполісах майже все вціліло. У місті Нью-Йорк сто тисяч людей дві доби залишалися без електрики.
Опозиція почала робити на урагані політику.
Мішель Бахман, кандидат на посаду президента США від республіканців:
- Я не знаю, що ще має зробити Бог, аби привернути увагу політиків. У нас був землетрус, у нас був ураган. Господь ніби говорить: ви мене чуєте, чи ні? Прислухайтеся до американського народу, бо він волає до вас.
Останньою жертвою на шляху Айрін стала Канада. Скрізь, від кордону США й аж до Півночі Квебеку, викорчувані дерева і пошкоджені автомобілі. Шторм "Айрін" ще триває. Але це його останні хвилі.
Неля Терешко, Новини, Телеканал "Інтер".