В США раздали "Оскаров" [ Редагувати ]
Голосний тріумф німого Артиста і сльози "залізної леді". В Лос-Анджелесі вручили найпрестижнішу і найжаданішу премію в галузі кіно. Більшість статуеток, як і передбачалось - поїхали до Парижа, чорно-біла стрічка "Артист" перемогла у 5 номінаціях. Поповнила колекцію своїх Оскарів і неперевершена Меріл Стріп, вона взяла приз за втілення образу Маргарет Тетчер. На самій церемонії та за її лаштунками побував наш спеціальний кореспондент Дмитро Анопченко.
Заходи безпеки наче на саміті глав держав. Ажіотаж ще більший. Лос-Анджелес кілька днів жив заради одного лише моменту коли оголосять імена цьогорічних переможців. Щасливці, які змогли "вирвати" запрошення на трибуни, тримають свої місця із самого ранку, щоб організатори не передумали.
Ті, кому квитків не вистачило, влаштувалися вже не так комфортно. За величезним залізним парканом, яким перекрили Голлівудський бульвар.
Дмитро Анопченко, кореспондент:
- Все, що вони зможуть побачити - хіба що лімузин, який везе їхнього кумира до Червоної доріжки. Втім, для справжніх фанатів і цього досить.
"Осідлавши" поштові скриньки, жінки мріють, щоб Джордж Клуні чи Бред Піт, коли їхатимуть поруч, хоча б погляд з вікна автівки подарували.
Втім, самим зіркам не до фанаток. Це на Червоній доріжці вони привітні і усміхнені.
Насправді ж, страшенно знервовані. В трійці претендентів - Бред Піт, Джордж Клуні та Жан Дюжардан, шанси на перемогу практично рівні. Інтрига тривала до останнього, поки зі сцени не оголосили рішення кіноакадеміків: "Оскар" за найкращу чоловічу роль їде до Франції. Переможець - Жан Дюжардан
У суперниць Меріл Стріп навіть шансів не було. Всі точно знали - приз на найкращу жіночу роль отримає саме вона.
Для легенди Голівуду це рекордні 17-ть номінацій і третій "Оскар".
Меріл Стріп, володарка "Оскару" за найкращу жіночу роль:
- Коли назвали моє ім`я, половина Америки зітхнула - "О, ні, скільки ж можна, знову вона!". Ну і нехай, байдуже!
"Актор", який став кращою стрічкою, поставив рекорд. Адже німі фільми не отримували призів із далекого 1929-го року! Цю перемогу в оскарівських кулуарах пояснюють просто - кожен його кадр наповнений почуттями, які навіть чорно-біла плівка не змогла затьмарити.
З Лос-Анджелеса - Дмитро Анопченко, Олександр Данилов, "Новини", американське бюро телеканалу "Інтер"