На Аляске до сих пор работают золотоискатели [ Редагувати ]
Чи є життя після золотої лихоманки? На Алясці вона давно минула, тоді звідти вивезли майже тисячу тонн золота на понад 17 мільярдів доларів, втім шукачі золота продовжують шукати щастя. Чи залишився ще дорогоцінний метал у репортажі Максима Драбка.
Остін повертається з пошуків золота на одному з найстаріших родовищ Аляски. Дослідники твердять: половина запасів дорогоцінного металу все ще у землі. Втім, Остіну не пощастило. Показує, що вдалося знайти. Ось кілька піщинок вартістю півтора долара.
Остін Джі, золотошукач:
- Я приходжу сюди у вихідні. Це гарний спосіб убити час. Мию золото. Поки що знайшов небагацько, але все ще попереду. Я впертий.
Щоб шукати золото, потрібна ось така нехитра конструкція і лопата. Кидаєте все, що є під ногами і промиваєте водою. Крупинки золота важчі за ніші породи і залишаються на сітці.
Енді Кінг, професійний золотошукач:
- Минулого тижня я знайшов самородок розміром, як ось ця верхня частина мого пальця. Я копав майже вісім годин.
Місцеві мешканці запевняють: від часів "золотої лихоманки" на Алясці ще залишилось чимало золота. Просто треба глибше копати. Під великими каменюками можуть ховатися самородки.
Білл Джонсон, турист зі штату Вашингтон:
- Пошуки золота потребують великого терпіння. Треба сидіти і працювати з ґрунтом. Тоді щось неодмінно знайдете.
На гірській річці можна розраховувати і на везіння. Заробити можна і 20 тисяч на місяць і двадцять доларів. Як пощастить.
Максим Драбок, Микита Ісайко, Новини, телеканал "Інтер", Аляска