Сегодня отмечают Всемирный день китов и дельфинов [ Редагувати ]
Сьогодні світ відзначає День китів та дельфінів. Після двохсот років їх нещадного знищення Міжнародна китобійна комісія заборонила полювання на цих істот. Тепер число китів поступово почало відновлюватись. У цьому на власні очі переконалися мешканці Аляски. Велетнів дедалі частіше бачать біля узбережжя Північної Америки. Чим же їх приваблюють ці краї? Репортаж нашого власного кореспондента у США Максима Драбка.
Влітку кити припливають сюди - у води Аляски, щоб поїсти. Набираються сил та мігрують на Гаваї або до Каліфорнії розмножуватися. Місцеві мешканці жартують: Аляска для китів - кухня, а Гаваї - спальня.
- Ось там кит. Бачите бульбашки?
Спина кита поважно показалася над поверхнею води. Андреа - капітан лайнера, що регулярно влаштовує тури спеціально подивитися на китів. Каже - вони розумні, як люди.
Андреа Косто, капітан лайнера:
- Вони ніби схожі один на одного. Але чим уважніше ми за ними спостерігаємо і чим більше китів вивчають науковці, тим більше усвідомлюємо, що кожен з них - особистість. Вони всі різні.
Одні кити полюбляють молюсків. Інші - дрібну рибу. Коллін Келлі - місцевий рейнджер. Усе життя спостерігає за китами. Каже - шлунок, наприклад, ось такого горбатого кита може вмістити півтонни їжі.
Коллін Келлі, рейнджер Національної паркової служби США:
- Вони додають на Алясці від 12 до 18 дюймів жиру по всьому тілу. Це 30-45 сантиметрів. І коли припливають на Гаваї вже нічого не їдять. А живуть цим запасом і навесні знову повертаються сюди.
Рене, фотомисливець зі Швейцарії, хизується фото. В його колекції ще не було такого.
Рене, фотомисливець зі Швейцарії:
- Ця камера робить 6 знімків за секунду. Я робив так. "Тататата".
Природних ворогів у китів майже немає. Лише на малюків можуть нападати косатки та акули. Головний ворог - людина.
Дивіться у «Подробицях», чому японці, не зважаючи на заборону, досі полюють на китів?
Максим Драбок, Микита Ісайко, "Новини", Американське бюро телеканалу "Інтер", Аляска