Депутаты решили упростить правила землеотвода [ Редагувати ]

Депутати узялися за спрощення землевідведення. Нові правила, прописані у кількох законопроектах, дозволять українцям не довше ніж за місяць приватизувати ділянку. Земельні комісії і тривалі розгляди мають замінити кількома підписами. Земельні новації вивчала Валерія Мікульська.
Огірки, помідори, малина, власний фруктовий сад. Ганна із чоловіком так загорілися ідеєю мати власну дачу. Цілий місяць тільки й робили, що приглядали мальовничу місцину. Хотіли лише, аби ділянка біля водойми була, щоб добиратися не важко і головне, - приватизована.
Ганна Маслюченко, власниця земельної ділянки:
- Когда мы начали уточнять, узнавать все, поняли, что это будет очень долго и хлопотно, поэтому решили остановиться на дачном участке и уже приватизированной земле.
Таких клієнтів більшість, кажуть ріелтори. Люди як можуть обходять кабінетні тортури приватизації. Олена майже 20 років має справу із землевпорядниками. Каже, за ці роки зі складнощами уже змирилася, чекати доводиться по кілька місяців. Земельні комісії, запроваджені у 2009 - головна перепона.
Олена Грибан юрист, фахівець із земельного впорядкування:
- Була складність в тому, що коли космісія мала надати якийсь дозвіл, то якщо навіть одна людина не прийшла на роботу, то вважалося, що комісія не зібралася і все дуже затягувалось.
Тим самим аргументують і в державному агентстві земельних ресурсів. Там корупційні схеми, не приховують, були вражаючі. Утім нова система спрощення і хабарі витіснить і зекономить час та нерви українцям. Адже обов'язковим буде лише дозвіл Держзему. Якщо ділянка під будівництво - то додатково архітектурного управління.
Євген Бертников, заступник начальника Державного агентства земельних ресурсів України:
- Органом СЕС проект не погоджується в будьякому випадку, ограном екології тільки, якщо це землі природнозаповідного фонда, або розташовані в межах захисних смуз прирдоохоронних об'єктів., органом культурної спадщини, тільки у разі, якщо це на землях культурної спадщини.
Крім того бабусі, яка раптом вирішить розширити свій город, їхати у район чи область не доведеться, усе оформлятимуть на місцях в межах єдиного реєстру. А як чиновники процес затримають - за новими правилами платитимуть штраф.
Валерія Мікульська, кореспондент:
- Зачинені кабінети, відсутність печатки, потрібний чиновник на лікарняному. Якщо через усе це вам протягом місяця не дадуть дозвіл, або обґрунтовану відмову на розробку проекту землевпорядження, то ще через 10 днів, можна її і не чекати. Сміливо приватизуйте і хазяйнуйте.
Депутати уже підтримали реформовані законопроекти у першому читанні. Наступне очікують на початку липня. Якщо зміни узаконять, то скористатися ними можна буде із серпня. Поки ж діє ще стара система виділення землі.
Валерія Мікульська, Євген Камінський, Новини, телеканал "Інтер".