В Украине отмечают День скейтбординга [ Редагувати ]

Сьогодні свято у скейтбордерів. Вперше його відзначили у Сполучених Штатах у 2004-му, а два роки потому воно прийшло і до України. Природньо, що цей день скейтбордисти зустрічають на своїх дошках. Ольга Сас відвідала улюблені місця столичних екстремалів і дізналась, де у нас можна покататися.
Криві, розбиті та іноді просто небезпечні - ось такі скейтпарки часто можна зустріти в Росії. Інтернет-спільнота навіть запровадила спеціальний конкурс під назвою "Маразматичний скейтпарк". На цих прикладах показують, як робити не треба. В Україні таке диво дизайнерської думки майже не зустрінеш. Так само складно зустріти і самі облаштовані парки. На усю країну їх близько півтора десятка.
Дмитро Рибак, скейтбордер:
- В Украине очень мало мест со скейтпарками, очень мало городов. В основном все вынуждены кататься на улице, на бордюрах, на перилах, на ступеньках.
Любиш кататися - люби і майструвати. Часто скейтбордерам доводиться самотужки облаштовувати майданчики.
Антон Кулеба, скейтбордер:
- Из плохо обустроенных блоков сделали себе грани для скольжения. В этом и заключается часть скейтбординга. Ты делаешь что-то, на чем будешь кататься.
Та іноді знаходять у місті уже готові, ніби під них зроблені майданчики. Зазвичай це постаменти, площі зі сходинками та перилами. Головне - це рівне покриття та якнайбільше перешкод.
Максим Карпенко, скейтбордер:
- То, что я люблю - маленькие ступенечки, много плоской поверхности, людей здесь практически не бывает, не знаю почему. Очень красиво здесь, и фонтан, и тенек. Вроде парк общественный, но здесь мало людей бывает.
На своє майже професійне свято скейтбордери місць особливо не вибиратимуть - проїдуть вулицями міста.
Сьогодні у цих хлопців є зайвий привід обкатати міський асфальт та більше часу провести з улюбленою дошкою. По усій країні відбудуться змагання зі скейтбордингу та масові катання. Тільки у столиці на дороги вийдуть близько п'яти сотень спортсменів.
Ольга Сас, Сергій Ведмідь, Новини, телеканал "Інтер"