В Калифорнии откроют самую большую солнечную электростанцию в мире [ Редагувати ]
США переходять на енергію сонця. У Каліфорнії до кінця року готуються здати в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію у світі. Вона здатна забезпечувати електроенергією ціле місто, і при цьому абсолютно не забруднює повітря. Утім, екологи - категорично проти. Чому - дізнавалась Олена Гнесь.
Лас-Вегас - світова столиця азартних ігор - виникла посеред американської пустелі, і це називають дивом двадцятого сторіччя. У столітті двадцять першому у цій же пустелі Мохаве, за 60 кілометрів від Лас-Вегаса, - виникло нове диво-поселення. Це "місто сонця" - найбільша у світі електростанція, що виробляє енергію з променів.
Джо Десмонд, представник компанії:
- У пустелі Мохаве дуже висока концентрація сонячного світла. Ми просто не могли цим не скористатися.
У пісках розмістили близько трьохсот тисяч дзеркал. Оснащені датчиками GPS, вони весь час рухаються за сонцем, ловлять промені і скеровують їх на центральні вежі. Там нагрівається вода до п'ятисот градусів за Цельсієм. Утворюється пара, яка обертає турбіни - і виробляється електроенергія.
Джо Десмонд, представник компанії:
- Для нагрівання води у вежах використовуємо розплавлену сіль - а вона здатна утримувати тепло дуже довго. Тож ми можемо виробляти електроенергію навіть після заходу сонця.
Ця станція зможе забезпечити світлом і теплом майже сто сорок тисяч будинків одночасно - це вже невелике місто - і без жодних викидів в атмосферу. Щоб виробити стільки же електроенергії, звичайні ТЕЦ на вугіллі димлять, як 70 тисяч автомобілів. Утім, екологи все одно невдоволені. Вони кажуть - сонячна електростанція знищує пустелю.
Ліза Беленьки, представниця центру біологічного розмаїття:
- Пустеля тільки здається безмежно великою та мертвою. Якщо лиш почнемо її освоювати, то зламаємо всю крихку екосистему, поступово знищимо її багату флору та фауну.
Під час будівництва сонячного міста звідси вже витіснили прадавніх мешканців - пустельних черепах. Під тиском екологів компанія витратила 50 мільйонів доларів на їхнє переселення та збереження.
Попри такі витрати, будівництво елекростанції все одно вигідне. Величезне місто у пустелі також планують побудувати у Сахарі, щоб експортувати енергію сонця до країн Африки і навіть Європи.
Олена Гнесь, Новини, телеканал "Інтер".