Мировые лидеры прокомментировали аннексию Крыма [ Редагувати ]
Світова спільнота миттєво відреагувала на анексію Криму. Лідери багатьох країн засудили дії Москви та не визнали так званого референдуму на півострові. США та Канада - одразу запровадили санкції щодо Москви. Слідом за ними про санкції заговорили Норвегія та Австралія. Засудила Москву і Японія. А ось Венесуела, навпаки, - підтримує Росію. Заяви світових лідерів - далі коротко.
Фінансові санкції та заборона на в'їзд до країни очікують 12-ох росіян, відповідальних за загрозу цілісності України. Про це заявила міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп. Однак, поки що вона не розголошує списку імен. Австралія рішуче виступає на підтримку України. І наполягає на тому, що проведений у Криму референдум не легітимний, бо голосування проводили під контролем російських військ.
Джулія Бішоп, міністр закордонних справ Австралії:
- Міжнародне право не дозволяє одній країні красти територію в іншої, базуючись на референдум, який не є вільним або чесним. Я засуджую застосування насильства проти України і її жителів. І вважаю, що ситуація в Україні досі залишається серйозною через можливість військового протистояння.
Відкласти переговори з Росією щодо Угоди про вільну торгівлю, які мали б стосуватися всіх представників митного союзу, вирішила Норвегія. Про це заявив міністр закордонних справ Борге Бренде. Це рішення скандинавська країна ухвалила через кримський конфлікт. Нещодавно Бренде зазначив, що Норвегія має дотримувати візових та економічних санкцій ЄС щодо Росії.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе також засудив анексію Криму. У виступі перед японським парламентом він заявив, що Росія порушила суверенітет і територіальну цілісність України. Також підкреслив, що Японія має намір провести консультації разом із членами "великої сімки" щодо можливих кроків проти Росії.
Синдзо Абе, прем'єр-міністр Японії:
- Японія не буде ігнорувати жодних спроб жодної нації змінити статус-кво, застосовуючи при цьому силу.
Засудили дії Росії щодо Криму Ангела Меркель і Барак Обама. Напередодні відбулася їхня телефонна розмова. На думку Меркель, прийняття Криму до складу Росії - це удар по цілісності України. Меркель і Обама вважають, що запроваджені індивідуальні санкції Європейського союзу і США - логічні. Але обидва наполягають, що і далі необхідно вести політичний діалог і шукати порозуміння.
А ось Венесуела має іншу думку стосовно запровадження санкцій щодо Росії. Президент Ніколас Мадуро засудив дії США та Євросоюзу. Він заявив, що погрози санкціями - виходять за будь-які рамки. Виступаючи на захист Москви, Мадуро наголосив - США та ЄС використовують подвійні стандарти. Адже Захід свого часу підтримав відділення Косова від Сербії. Президент Венесуели вважає, Захід намагається послабити та зруйнувати Росію.
Катерина Кисляк, Новини, телеканал "Інтер".