Дід Жириновського залишив фабрику в Україні з купою боргів (видео) [ Редагувати ]
Російський політик Жириновський вважає себе господарем української фанерної фабрики. Мовляв, колись вона належала його дідові.
І хоча бізнес не дуже прибутковий, налаштований рішуче - повернути те, що належало предкові. Чи світить йому завод - дізнавалися наші кореспонденти.
Російський депутат-скандаліст вирішив відновити історичну справедливість - повернути те, що належало дідові.
До 39-го фанерною фабрикою в Костополі володів дід Володимира Вольфовича - Іцек Айзек Ейдельштейн. Коли 7 років тому Жириновський приїжджав на батьківщину предків - говорив про мораль.
Володимир Жириновський, голова ЛДПР:
- Гланое - это моральный аспект, побывать на земле, где они ходили, где они родились.
Проте одразу після від'їзду заявив про претензії на фабрику. Хоча володів нею, як виявилося, не тільки його дід
Олександр Намозов, автор книги про предків Володимира Жириновського:
- Дід Жириновского не був єдиним власником, вони були в рівних доля - 50 на 50 з Іцхаком Яхнюком.
Будинок Ейдельштейна стояв на місці цієї п'ятиповерхівки. Його націоналізувала радянська влада разом із фабрикою. Своїми вимогами Жириновський більше забавляє, ніж лякає власників підприємства.
Роман Трофимчук, виконавчий директор фанерної фабрики:
- Це все дурня. Цей позов чекає така сама доля як і минувший.
Історики взагалі вважають - претендувати Жириновському немає на що.
Анатолій Вакулка, директор Костопільського музею:
- Ця і друга фабрика під час війна була спалена німцями, повністю знищено. Такого ажіотажу не було, сам Володимир Вольфович роздув ці речі.
Для підтвердження права власності не вистачає документів. Та й механізму повернення націоналізованого не існує. Але Жириновський таки звернувся в Окружний адмінсуд Києва і Кабмін. Тим часом журналісти дісталися іпотечних справ діда і батька Володимира Вольфовича. І з'ясували - обидва дуже любили брати позики. А ось повертали - не завжди.
Олексій Кривошеєв, журналіст:
- У 1934 році Ісаком Ейдельштейном в 59 тисяч доларів у громадянки США Марії Армур. На той час 59 тисяч доларів - це астрономічні гроші. Наприклад вже батько Жириновского Вольф Ейдельштейн взяв кредит в Польського господарського банку на 100 000 злотих.
Історики нагадують скандальному депутатові - успадкування власності передбачає й успадкування боргів. А їх у діда і батька, судячи з архівних документів, було чимало.
Наталія Полякова, Інна Білецька, Микола Василюк, телеканал "Інтер".