У селищі Токарівка бажаючі можуть навчитися древнім ремеслам [ Редагувати ]

У селищі Токарівка, що під Харковом, відкрили «Село майстрів». Тут можна не лише побачити те, що люди здавна виготовляли своїми руками, а й самотужки спробували опанувати те чи інше ремесло. Двері «Села майстрів» практично не зачиняються. Завітали туди й наші кореспонденти.
Олена Мєшкова демонструє, як у давнину плели гобелени, із трав. Спеціально вирізьбленим дерев'яним човником, який відновили за спогадами старожилів, майстриня закріплює трави на основі.
Такими гобеленами і прикрашали сільські хати, і лікували.
"Ну тут, наприклад, що вплетене ось: безсмертник, він дає здоров'я і довголіття людини; полин це найсильніша захист від магії. Для творчості завжди застосовувалися сокирки. Достаток це дикий щавель. Якщо людина відчуває почуття провини, то вважається, він допомагає позбутися нав'язливих думок. А пшениця, наприклад, ну, це символ достатку", - розповідає Олена Мєшкова, майстриня.
А на цьому своєрідному ткацькому верстаті майстриня Інна Осика плете картину з бісеру.
За словами майстрині, такі картини практично вічні не вигорають і не псуються. А ця жіночка виготовляє ляльок-мотанок. Каже, кожна з них має свій особливий сенс. Приміром, ось таку лялечку дружина давала чоловікові із собою у відрядження.
"Жінка йому виготовляла ось таку маленьку лялечку в дорогу, яка має в своїх руках ось такий вузлик, в цьому вузлику є зернятко, ниточка і тканина. Для того, щоб чоловік в дорозі був ситий, дорога клалась, як ниточка, рівненькою, і йому було тепленько. І обов'язково така лялечка виготовлялась з колишнього одягу жінки. Щоб нагадувало про його дружину", - розповідає Оксана Філімонова, майстриня.
Саме в цей час, пізньої осені, коли закінчувалися польові роботи, майстрині-жінки сідали за вишивання. А чоловіки за лозоплетіння. Власноруч виготовляли нехитрий домашній скарб, вкладаючи в нього всю душу. Краєзнавці підмітили, що й століття тому люди прагнули краси. Навіть у найпростішому. Вважалося, якщо людину оточують красиві речі у неї все буде гаразд.