Благодійний ярмарок, який влаштували дружини дипломатів, заробив 3 млн [ Редагувати ]

Благодійний ярмарок, який у Києві уже 24 рік поспіль організовують дружини дипломатів, цьогоріч побив усі рекорди. На ньому продавали вироби ручної роботи та національні смаколики. Виторг на благодійні потреби сягнув понад три мільйони гривень. Побували на ярмарку і мої колеги.
На один день НСК "Олімпійський" перетворився на міні-версію земної кулі. Лише кордонів немає, паспорти не потрібні, а відстань вимірюється кроками. Заманює гостей до своєї країни дружина посла Індії Анаміка Бхарті. Для цього вдається до свого головного козиря їжі.
"В Індії дуже різноманітна та багата кухня. Я хочу, щоб кожен українець спробував наші страви. Після першого шматка розлюбити цю їжу уже неможливо", - сказала АнАміка Бхарті, дружина посла Індії в Україні.
Поряд сам посол, який не припиняє рекламувати їжу дружини.
"АнАміка чудово готує. Я дня не можу почати без її сніданку. Вам обов'язково варто скуштувати індійську їжу", - сказав Манодж Кумар Бхарті, посол Індії в Україні.
Шлях до серця українця тут масово намагаються прокласти національними стравами. Свою кухню розгорнули представники майже кожної з чотирьох десятків країн-учасників ярмарку.
Його складно розпізнати серед натовпу відвідувачів. Футболка, спортивний кашкет, у руках черпак та величезний баняк, такий цього дня дрес-код у посла Угорщини.
"Головний секрет - посол повинен готувати. Це найголовніше. Тільки посол. Сам готував і сам продам. Гуляш по-угорськи рекомендую спробувати", - сказав Ерно Кешкень, посол Угорщини в Україні.
І очевидно цей секрет працює. Біля стійки країни-сусідки черга за амбасадорським гуляшем.
У дітей черга інша, бо ж на ярмарок завезли справжнього живого американського Санту. А поряд майже цілий супермаркет із заокеанськими товарами.
"Тут типові американські продукти. Але є ще й ручна робота, ось різдвяні пряники, які розмальовували добровольці із посольства та члени їхніх сімей", -сказала Марі Йованович, посол США в Україні.
Долучилася і моя сім`я. Моя мама дуже талановита жінка. Вона зв'язала ось такі чарівні дитячі черевички та шапочки для малюків. Їх ми теж продаємо.
І поки українці набивають торби заморськими товарами дипломати розгрібають українську продукцію.
Такий культурний та товарний обмін тривав цілий день. Усі вторговані на ярмарку гроші уже невдовзі перерахують на потреби малозабезпечених українців.
"Наша організація підтримує три групи: це діти-інваліди, жінки, які потрапили в тяжкі обставини, та люди похилого віку", - сказала Валері Стулікова, співорганізатор ярмарку.
Цьогоріч встановили навіть свій невеличкий рекорд. Ще до початку ярмарку в скарбничці організаторів нарахували вже понад мільйон гривень. Це пожертви благодійників.